Czy krzesła przy stole powinny być jednolite – nowy trend

Jadalnia to niesamowicie istotne miejsce w każdym mieszkaniu, ze względu na stół, przy którym spożywamy wspólne posiłki. Planując aranżację jadalni – niezależnie od tego, czy chcesz poświęcić na nią samodzielne pomieszczenie, czy planujesz otwarty salon, warto postarać się stworzyć wystrój, który oczaruje Cię i Twoich gości. Dopasowany wybór stołu, krzeseł do jadalni oraz dekoracyjnych dodatków powinien być zamierzony i zbiegać się z aranżacją pozostałych pomieszczeń. Przeglądając nowe trendy wnętrzarskie można spostrzec, że coraz częściej wystrój jadalni staje się nowomodny, nieco bardziej eklektyczny niż kiedyś, a jednocześnie komfortowy i zachęcający do wspólnego odpoczynku. Czy krzesła do jadalni muszą być jednolite, to w tym artykule postaramy się pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania.

Stół i krzesła do salonu – czy warto kupować meble w komplecie

Wybór mebli w gotowych kompletach jest prosty i mniej wymagający. Doskonale dobrany zestaw mebli ułatwia wykreowanie aranżacji, ponieważ nie musisz zmagać się z koniecznością dostosowywania do siebie indywidualnych modułów. Jeżeli poszukujesz fascynujących rozwiązań i chcesz, by jadalnia stała się miejscem wyraźnie takim jak chcesz, meble z kompletu mogą okazać się niewystarczającej zbyt nudne. Meble do jadalni wybrane z jednego kompletu sprawdzą się w doskonałych wnętrzach, w których panuje porządek i tradycyjne spojrzenie. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by rozbijać utarte schematy poszukując rozwikłań, które będą w najwyższym stopniu dopasowane do Twojego gustu i potrzeb.

Przeglądając inspiracje można zauważyć, że bardzo często stół i krzesła do jadalni nie tworzą kompletu w podobny sposób pod względem kolorystycznym, jak również stylistyką czy wykorzystanymi materiałami. Takie zróżnicowanie przełamuje utartą konwencję pozwalając na ukształtowanie wnętrza, które w całości jest dopasowane do Twoich potrzeb i upodobań. Oczywiście, w pierwszej chwili taka aranżacja może wydawać się nieco chaotyczna, zbyt eklektyczna. Dopasowując osobne i kolejne elementy, całość zyskuje atrakcyjną prezentację oraz umożliwia osiągnięcie imponującego efektu dekoracyjnego.

Różne krzesła do stołu – klasycznie, a jednak odmiennie

Stoły do jadalni, które można znaleźć w ofercie, są istotnie różnorodne, zarówno pod względem wielkości, materiałów z których zostały wykorzystane, jak też kształtów i wielkości. Planując aranżację jadalni warto zacząć od wyboru idealnego stołu, ponieważ to oczywiście stół stanie się centralnym punktem pomieszczenia. Ponadto, wybór znakomitego stołu do jadalni jest świetnym punktem wyjścia pozwalającym na wyznaczenie pozostałych elementów dopełniających aranżację. W przypadku, gdy zdecydujesz się na klasyczny, drewniany stół o prostokątnym lub owalnym kształcie, zyskujesz doskonałą bazę do kreowania wystroju zgodnego z Twoim gustem.

Poszukując różnorodnych krzeseł do jadalni dostępne są krzesła drewniane, krzesła tapicerowane, krzesła welurowe, a nawet krzesła na metalowych konstrukcjach z siedziskiem wykonanym z tworzywa sztucznego. Tak szeroki i różnorodny wybór modeli krzeseł do stołu w jadalni może początkowo wydawać się przytłaczający. Do drewnianego stołu świetnie sprawdzą się krzesła tapicerowane i krzesła welurowe, które nadadzą wnętrzu przytulności. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w większości aranżacji bez względu na styl w jakim są wyposażone. Jeżeli obawiasz się o wrażenia przesady, warto postawić na kompozycję krzeseł tego samego modelu lecz w różnych kolorach.

Producenci dysponują szeroką gamą kolorów tkanin tapicerskich, dlatego też to rozwiązanie pozwoli nadać jadalni indywidualnego charakteru w klasycznym stylu. Chcąc zestawić różne, tapicerowane krzesła do salonu warto wcześniej zastanowić się jakie barwy dominują w całym mieszkaniu. Ich kolorystyka stała się pewnego rodzaju uzupełnieniem istniejącego już motywu przewodniego. Taki zabieg pozwoli na uniknięcie poczucia „niepasującego elementu” i jednocześnie stworzy niecodzienną aranżację.

Nowe spojrzenie na krzesła do stołu

Krzesła kuchenne, czy krzesła do salonu, czy eleganckie krzesła welurowe przy jednym, wspólnym stole w jadalni? Dlaczego nie? Taki związek różnorodnych krzeseł przy jednym stole jest coraz modniejsze i zyskuje wielu zwolenników. W wielu przypadkach pojawia się w nowoczesnych inspiracjach. Można nawet stwierdzić, że nowatorskie projekty są teraz na czasie. Styl eklektyczny, czyli intensywna mieszanka różnych stylów, kolorów, faktur, określana również jako artystyczny bezład, przedstawia się bardzo twórczo i fantastycznie.

Do stołu w salonie możesz wybrać krzesła, które pozornie do siebie nie pasują, zmieszać styl vintage z nowoczesnym, minimalistyczny z glamour i nadal cieszyć się spójną aranżacją. Co może być takim ukrytym detalem? Tak naprawdę wszystko – kształt krzeseł, ich nóg lub oparcia, nawiązanie do wybranego nurtu w sztuce lub epoki, podobny odcień tkaniny obiciowej lub print na niej. Dzięki takiemu drobnemu, nie wyróżniającemu się szczegółowi cała kompozycja stanie się współgrająca w swojej różnorodności. Nie bój się także eksperymentować i szukać najciekawszych połączeń.

Wybór krzeseł do salonu to istotny problem, poza aspektami wizualnymi warto zwrócić uwagę na kwestie „techniczne”, czyli odpowiedni dobór wielkości krzeseł względem stołu, wybór kształtu stołu oraz jego umiejscowienie w pomieszczeniu. Jadalnia powinna być miejscem, które zachęca do wypoczynku oraz umożliwia Tobie oraz Twoim bliskim i przyjaciołom komfortowy wypoczynek. Polecamy przemyślenie wątpliwości, poszukiwanie rozwiązań wspólnie z domownikami oraz poszukiwanie inspiracji, które pozwolą na stworzenie miejsca, gdzie będziecie tworzyć same pozytywne wspomnienia.

 

ZOBACZ IDEALNE KRZESŁA DO JADALNI

POWIĄZANY POST

Peach Fuzz: Kolor 2024 roku według PANTONE

W obecnym roku dominuje miękkość i ciepło, a za tę metamorfozę odpowiada jeden wyjątkowy odcień — Peach Fuzz. PANTONE, nieprzerwanie…

Mirat.pl zwycięzcą w plebiscycie „Orły Meblarstwa” 2023

Z radością pragniemy podzielić się z Państwem naszym najnowszym osiągnięciem – prestiżowym wyróżnieniem "Orły Meblarstwa". Umieszczenie nas wśród elitarnego grona,…

Najlepsze rozwiązania dla komfortu w biurze: 10 doskonałych foteli

Biuro to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin na wykonywaniu różnorodnych zadań. Dlatego kluczowe jest, aby zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie,…

Narożniki na nóżkach – wady i zalety

"Narożniki na nóżkach" to najpopularniejsza forma wypoczynkowych mebli tapicerowanych, poświęconych typowo do zaopatrzenia salonu. Służą jako zamiennik dla niewielkiej kanapy,…