Gdzie powinna stać toaletka?

Toaletka kosmetyczna to twoje osobiste miejsce do codziennej stylizacji. Jest to również unikalny i indywidualny zakamarek dla każdej z Pań, lubiących spokój i organizację w trakcie codziennego makijażu. Gdzie znajduje się najważniejsze miejsce dla Twojej wymarzonej toaletki? Opcji jest co niemiara ale to od nas zależy, w którym miejscu jej obecność będzie dla nas w najwyższym stopniu przydatna i wprowadzi do naszych pomieszczeń troszkę wiecznej nonszalancji.

Najlepsze miejsce dla toaletki w Twoim domu

Towarzystwo toaletki zapewni nam wspaniałe miejsce do codziennego make up czy stylizacji włosów. Według nas, o takiej toaletce fantazjuje każda dama. Nowomodne modele wprowadzają docenianą stylistykę i stają się ozdobą w wybranym pomieszczeniu. W zależności od detalów w jakie toaletka jest wyposażona, może także piastować inne funkcje, które określają także do jakiego wnętrza powinniśmy zaplanować jej obecność. 

Toaletka zaadaptuje się do większości pomieszczeń ze względu na swoje nowoczesne kształty i niewielkie rozmiary. Niektóre modele przywodzą jeszcze klasyczne postacie sprzed dekad, przypominające nam o przeszłym, bardzo ozdobnym stylu retro. Raz po raz możemy jednak spotkać nowoczesne propozycje charakteryzujące się prostym kształtem, z widocznie zaostrzonymi rantami i wypełnieniem z modnych materiałów. Taki wariant mebli rewelacyjnie wkomponuje się do aranżacji salonu, przedpokoju, łazienki czy sypialni. Ewidentnie najlepszym miejscem dla każdej toaletki jest wnętrze sypialni. Toaletka w sypialni jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ od razu po przebudzeniu możemy popatrzeć w lustro, rozczesać włosy lub nałożyć szybki poranny makijaż. Intrygującym rozwiązaniem jest ulokowanie toaletki w prywatnej łazience czy pokoju łazienkowym, położonym bezpośrednio przy sypialni lub jeśli nie dysponujemy takim pomieszczeniem w rodzinnej łazience. Wtenczas z toaletki mogą korzystać wszystkie kobiety mieszkające w domu.

Sypialnia – najlepsze miejsce dla toaletki z lustrem i podświetleniem

Wnętrze sypialni to perfekcyjne pomieszczenie na umieszczenie wymarzonej toaletki. Duży wybór różnorodnych schematów i materiałów pozwoli nam na idealne dostosowanie jej wyglądu do pozostałych mebli do sypialni. W przypadku, gdy w sypialni znajduje się łóżko tapicerowane mamy całkowitą dowolność w wyborze właściwej toaletki, istotne jest dla nas wówczas tylko to, w jakim stylu jest ona zorganizowana. Przypuszczalnie możemy ją dopasować do szafki nocnej, szafy lub komody znajdującej się w pomieszczeniu. Gdy w pokoju znajduje się drewniane łóżko, najlepszą opcją będzie wyposażenie w toaletkę w takim samym kolorze drewna jak łóżko.

Bardzo często toaletka zostaje wyposażona w akcesoryjne elementy takie jak lustro, szuflady, taboret oraz oświetlenie. Wprowadzają one niezwykle niezwykły klimat i przystrajają wnętrze, wzbogacając je w dodatkowe elementy. Najbardziej widowiskowym dodatkiem jest oczywiście lustro z podświetleniem, przypominające sceniczne toaletki niczym z garderoby wielkiej gwiazdy kina lub estrady. Dodatkowo ważne jest aby przy toaletce było umieszczone gniazdo elektryczne. Będziemy wówczas mogli korzystać również z suszarki czy prostownicy do włosów.

Właściwe światło dla toaletki

Światło dzienne jest niezrównane podczas prawidłowo wykonanego make up, dlatego bardzo ważne jest aby miejsce toaletki znajdowało się w pobliżu okna, które będzie je dostarczać. Żadne sztuczne światło nie zastąpi oczywiście światła dziennego ale taka dodatkowa forma doświetlenia może nam pomóc i uprzyjemnić czas spędzany przed toaletką.

Żelazną zasadą jest, aby nigdy nie stawiać toaletki tyłem do okna ponieważ będziemy sami rzucać sobie cień na lustro. Jeśli nie mamy takiej sposobności możemy zakupić toaletkę zaopatrzoną w dodatkowe oświetlenie. Ułatwi nam to wykonanie makijażu bez konieczności dostępu do światła dziennego ,czy sztucznego oświetlenia w postaci lampki stojącej z boku lub na blacie.

Toaletka z siedziskiem lub bez

Często zdarza się, że współczesna toaletka zostaje wyposażona w akcesoryjne siedzisko w formie taboretu lub krzesełka, będącego w asortymencie. Jest to niesamowicie praktyczne rozwiązanie, ponieważ mamy zapewnione siedzisko w identycznym wykończeniu co toaletka. Taborety sprzedawane w zestawie mają taką zaletę, że w większości wypadków są całościowo wsuwane pod blat toaletki dlatego nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Brak taboretu można zastąpić krzesłem lub fotelem w ulubionym stylu. Najbardziej interesującą ofertą w przyszłych sezonach będą krzesła welwetowe wykonane z najmodniejszego aksamitnego materiału. Wielorakie kolory tapicerek wprowadzą do wnętrz niezwykły klimat a ich delikatna struktura zapewni przyjemną wygodę i markowy styl.

Toaletka czy biurko, a może konsola, czyli 3 w 1

Często zdarza się, że nasza kosmetyczna toaletka jest użytkowana w inny sposób niż zakładaliśmy. Samo podstawowe wykorzystanie do codziennego makijażu oraz do przechowywania kosmetyków na blacie, to nie wszystkie z potencjalnych opcji. Najczęściej oprócz swojej docelowej funkcji możemy ją zobaczyć w roli klasycznej konsoli a nawet biurka. Jeśli posiada do tego prawidłowej szerokości blat, mieszczący laptopa może nam posłużyć do pracy home office. Podobna forma i niewielkie kształty przypominają naocznie konsole do salonu, oczywiście jeśli nie posiadają w wyposażeniu lustra.

Toaletki w takiej postaci, podstawione pod ścianę mogą pełnić rolę konsoli a gdy staną się potrzebne możemy dostawić do nich krzesło i toaletka stanie się gotowa do użycia. Sytuacja może być także odwrotna. Dzisiejsze toaletki to meble proste i efektywne, dlatego ciekawym pomysłem na jej wykonanie może stać się także odświeżona bądź odbudowana konsola, zakupiona uprzednio w sklepie z antykami. Wystarczy wówczas powiesić nad którymś z tych mebli lustro i miejsce do wykonywania makijażu staje się gotowe pracy.

Obojętnie gdzie postawimy toaletkę w mieszkaniu zyskamy doskonałe miejsce do wykonania makijażu. Ale również przestrzeń na biżuterię, dodatkowy flakonik perfum czy przybory niezbędne do uwydatnienia kobiecego piękna.

POWIĄZANY POST

Jak dopasować krzesła do stołu?

Wybór odpowiednich krzeseł do stołu to zadanie, które łączy estetykę z funkcjonalnością. Krzesła do jadalni nie tylko wpływają na wygląd…

Jak wysoko zawiesić szafki kuchenne nad blatem?

Jednym z najważniejszych elementów przy projektowaniu funkcjonalnej i atrakcyjnej kuchni jest odpowiednie zamontowanie szafek nad blatem roboczym. Wysokość, na której…

Skuteczna pielęgnacja krzeseł z tapicerką welurową

Wybór krzeseł tapicerowanych welurem to nie tylko kwestia wygody, lecz także dodania stylowego akcentu, który podkreśla elegancję wnętrza. Aby jednak…

Najlepsze rozwiązania dla komfortu w biurze: 10 doskonałych foteli

Biuro to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin na wykonywaniu różnorodnych zadań. Dlatego kluczowe jest, aby zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie,…