Inferno – rozkładany stół z dużymi możliwościami

Stół Inferno to bardzo współczesny ambasador stołów do rozkładania. Jak wiemy, stoły tego typu mają mnóstwo alternatyw, a stół Inferno jest zdecydowanym pionierem jeśli chodzi o wymiary startowe w stosunku do długości po rozwinięciu. Jest on tak oryginalnym przedstawicielem swojej kategorii, że zdecydowaliśmy bardziej mu się przyjrzeć i zarazem oszacować jego pozytywne jak i negatywne atrybuty.

Przedstawiamy Inferno – okrągły stół rozkładany

Wykonanie stołu Inferno

Stół INFERNO to doskonały przykład stołów designerskich w nowoczesnych wnętrzach. Znalazł się na rynku w 2020 roku, ale wywołał istotne zmiany w postrzeganiu typowego stołu loftowego. W zestawieniu z innymi projektami w tej kategorii, cechuje się lżejszą formą i delikatniejszymi szczegółami. Jego okrągły blat stworzony jest z grubej płyty MDF okleinowanej w kolorze naturalnego dębu. Baza to metalowe nogi malowane proszkowo na kolor czarny, wykonane w niezwykły dla tego stylu sposób. Nogi stołu są cieńsze i posiadają uchwyty, które nie tylko wzmacniają całą strukturę, ale nadają również oryginalnego charakteru.

Funkcja rozkładania stołu Inferno

Najistotniejsza tymczasem jest jego funkcja rozkładania, dająca mu alternatywę wydłużenia blatu do długości 3m! Biorąc pod uwagę, że jest to okrągły stół o średnicy 100 cm a jednocześnie początkowej długości o tej wartości. W przypadku złożenia przy stole mogą zasiąść 4 osoby, gdy blat jest w całości rozłożony, aż 10-12 osób. Jest różnica prawda? Dlatego tak funkcjonalny jest ten model w wypadku niewielkich pomieszczeń jadalni, salonów czy kuchni. Rozkładany jest za pomocą prowadnic rozsuwanych pod blatem.

W zestawie znajdują się cztery 50 centymetrowe wkładki, dzięki którym możemy zwiększyć stół o 50, 100, 150 lub 200 cm. To my decydujemy jaką długość stołu, w zależności od ilości gości chcemy pozyskać. W przypadku dodania trzeciej i czwartej wkładki rozwijamy także wspierającą piątą nogę, podpierającą konstrukcję na środku, aby ciężar wkładek nie obciążał za bardzo prowadnic. Rozkładanie stołu jest dziecinnie proste, jedyny kłopot mogą kreować wkładki, na które nie ma miejsca pod blatem stołu, ale na które mamy rozwiązanie.

Weryfikacja stołu rozkładanego Inferno – zalety i wady

Jak każdy mebel, stół okrągły rozkładany Inferno posiada swoje wady i zalety, które zarazem mogą okazać się ważnym lub nie, elementem decydującym o jego zakupie. Zacznijmy zatem od bardziej korzystnych atrybutów a konkretnie od zalet tego stołu.

Zalety:

  •  gruby blat,
  • metalowe, stabilne nogi
  • funkcja rozkładania do 300 cm!
  • możliwość wyboru długości rozłożenia (dokładane wkładki, o szerokości 50 cm),
  • 5 noga na środku blatu (dodatkowe wzmocnienie i podparcie),
  • proste rozkładanie za pomocą prowadnic,
  • przed rozłożeniem posiada średnice 100 cm, dlatego jest to odpowiedni stół do małych wnętrz

Wady:

  •  do samodzielnego montażu
  • dodatkowe wkładki musimy trzymać osobno ponieważ pod blatem stołu nie ma miejsca do ich przechowywania (jest na to sposób, który opisujemy w kolejnym akapicie)
  • nie można zmienić wymiarów ani wybarwienia

Jak jednak widać zalet jest stanowczo więcej niż wad co inspiruje coraz większą ilość klientów do zakupu. My także jesteśmy na „tak” ponieważ stół Inferno jest bezwarunkowo wyjątkową sugestią w swojej kategorii.

Rozstrzygnięcie problemu przedłużających wkładek

Jak już poprzednio wtrąciliśmy rozkładany stół Inferno posiada jedną zasadniczą wadę powiązaną z akcesoryjnymi wkładkami, a mianowicie pod blatem nie ma na nie miejsca. Jest to właściwie trudność, jeśli wybieramy ten stół jako wyposażenie niewielkich pomieszczeń. Producenci jednak przemyśleli tą sprawę i wyszli z propozycją mebla w postaci konsoli do salonu, która posiada właściwe miejsce na przechowywanie wkładek. W klasycznej formie konsola do salonu ma prostą i nieskomplikowaną budowę a po wsadzeniu wkładek, zwyczajnie się wypełnia. Miejsce pod blatem konsoli zostaje zapełnione i wygląda jakby było to stałe wyposażenie tego produktu. Jest to z pewnością świetne rozwiązanie do pomieszczeń, w których stół wraz z konsolą znajdują się w jednym wnętrzu. Wspólny charakter mebli będzie idealnie ze sobą korespondował i tworzył zestaw. A więc uzyskujemy dwa piękne i praktyczne meble do salonu przy jednym zakupie.

Jak oceniamy okrągły stół Inferno z funkcją rozkładania?

Podsumowując, zdecydowanie jesteśmy sprzymierzeńcami stołu Inferno. Ten model jest nie tylko odkrywczy z wyglądu ale posiada także bardzo praktyczne funkcje. Zasięg rozłożenia blatu wręcz imponuje a dobrej jakości materiały tylko polepszają zalety tego produktu. Rozkładany stół Inferno jest z pewnością jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Wpisuje się w wyposażenie wnętrz w stylu loftowym, nowoczesnym jak i pomieszczeń z elementami boho. Jesteśmy przekonani, że stół Inferno jako nieduży rozkładany stół doskonale wpisze się we wnętrze każdego pomieszczenia jadali, kuchni czy salonu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie jeszcze stoły rozkładają się do tak dużych rozmiarów polecamy naszego bloga pt. „ Wybieramy stół rozkładany na 12 osób”.

POWIĄZANY POST

Złote dodatki do domu – meble i dekoracje glamour

Styl glamour, w pełni oddający luksus, elegancję i wyrafinowany smak, stał się nieodłączną częścią wielu nowoczesnych projektów wnętrz. Jego wyjątkowość…

10 najpopularniejszych łóżek do spania dla dzieci – 2023

Dzisiaj zapraszamy cię w podróż do fascynującego świata dziecięcych łóżek. Wyszukując najpopularniejsze i najwyżej oceniane modele na rok 2023, odkrywamy…

Narożniki na nóżkach – wady i zalety

"Narożniki na nóżkach" to najpopularniejsza forma wypoczynkowych mebli tapicerowanych, poświęconych typowo do zaopatrzenia salonu. Służą jako zamiennik dla niewielkiej kanapy,…

Meble skonstruowane z rattanu do wnętrz i do ogrodu

Meble wykonane z rattanu do wnętrz i do ogrodu są legendarne ze względu na swoją odporność i stylistykę. Są lekkie…