Jak wybrać krzesła do salonu?

 Jakie krzesła do salonu wybrać, aby komponowały się z salonem, a jednocześnie wyglądały efektownie i stylowo? W salonie najczęściej skupia się życie rodzinne. To miejsce wspólnie spędzonego czasu, rozmów i zabaw, a często przyjmowania gości. Część pokoju dziennego zazwyczaj aranżujemy na jadalnię.

Krzesła do salonu na miarę

Stół w salonie często pełni kilka funkcji – jest nie tylko miejsce rodzinnych posiłków czy imprez z przyjaciółmi, ale także plac zabaw dla dzieci, tymczasowe biuro w ciągu dnia i miejsce czytania gazety lub książki przy kawie. Jak widać krzesła przy stole muszą odpowiadać wszystkim naszym potrzebom oraz wymaganiom. Czym kierować się wybierając najlepszy mebel do pokoju dziennego?

Z uwagi na eksploatację krzeseł w salonie przede wszystkim powinniśmy zdecydować się model trwały oraz wytrzymały. Jeśli przy stole siedzimy często to najlepszym rozwiązaniem będą krzesła drewniane. Solidne tworzywo jest odporne na uszkodzenia, a także wilgoć i silne zabrudzenia. Ponadto drewno kojarzy się (i słusznie) z elegancją. Bez względu na aranżację wnętrza krzesła drewniane potrafią się efektownie skomponować z wystrojem i estetycznie go uzupełnić.

Krzesła powinny być zawsze dopasowane do stołu. Jeśli ten jest w klasycznym stylu, z masywnymi nogami wybierzmy krzesła w podobnym kolorze oraz potężniejsze. Do takiej stylizacji pasować będzie obicie z efektownej tkaniny w stonowanych barwach. Więcej swobody mamy w przypadku nowoczesnego stołu. Możemy wtedy zdecydować się na krzesła na cieńszych nogach z ciekawym wzorem tapicerki. Obecne trendy w aranżacji żądzą się innymi prawami.

Cenne jest zaskakiwanie formą oraz unikalnym designem. W stylu nowoczesnym pozwólmy sobie na niecodzienne zestawienia, wbrew pozorom niepasujące do siebie elementy. Bądźmy jednak ostrożni, aby nie doprowadzić do efektu kiczu.

Eleganckie, stylowe i nowoczesne krzesła

Kolorystykę stołu oraz krzeseł można wybrać na dwa sposoby. Pierwszy to spójna kompozycja z pozostałą aranżacją wnętrza. Jasne krzesła będą uzupełnieniem komody czy regału w podobnym odcieniu lub beżowej kanapy. Jeśli salon urządzony jest w stylu klasycznym to również krzesła powinni nawiązywać do takiego wystroju.

Tradycyjne modele mebli obite wzorzystymi tkaninami będą w sam raz. Innym, ciekawym pomysłem jest oddzielenie obu stref poprzez odmienną kolorystykę. W takim wypadku przestrzeń salonu dzielimy na jasną część wypoczynkową salonu i ciemniejszy kącik jadalny lub na odwrót. Pozwoli to z łatwością wyodrębnić poszczególne strefy.

Różne kolory nie powinny iść w parze z różnicą w stylach. Ten powinien zostać taki sam dla całego wnętrza. Pozwoli to zachować estetyczną spójność w salonie. Jeśli pokój jest urządzony w stylizacji minimalistycznej lub skandynawskiej bardzo efektownie wyglądać będą krzesła o nietypowych kształtach lub kontrastujących kolorach.

POWIĄZANY POST

Japandi – nowatorski styl we wnętrzach

Styl Japandi to coś więcej niż kierunek wnętrzarski, to filozofia i tryb życia, charakteryzujący się zdolnością rezygnowania z rzeczy zbytecznych.…

Ryflowane fronty w nowoczesnych wnętrzach – trendy 2023

Wśród teraźniejszych trendów uznanie zyskały już fronty na wysoki połysk, z litego drewna, przeszklenia i fronty ażurowe, dlatego przyszedł czas…

Granatowy fotel w salonie – do jakich mebli pasuje

Granatowe meble to coraz bardziej popularne elementy wyposażenia wnętrz. Wśród najbardziej rozchwytywanych mebli jest z pewnością granatowy fotel w salonie,…

Jakie wady i zalety mają łóżka piętrowe?

Piętrowe łóżko to upragnione miejsce do spania, będące marzeniem każdego dorastającego dziecka. Ewidentnie ze względu na swoją budowę i możliwości…