Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Wyposażasz swoją łazienkę i szukasz wspaniałej szafki pod umywalkę? Służymy pomocą. W trakcie planowania idealnej łazienki bardzo często sugerujemy się designem, chcąc otrzymać efekt jak z głównych stron serwisów aranżacyjnych www. Niestety nie zawsze meble, które są przyjazna dla oka i niesamowicie przedstawiają się na zdjęciu, sprawdzają się w roli pożytecznych i funkcjonalnych mebli do łazienki. Dlatego wskazane jest porównać je pod względem ergonomicznym i użytkowym.

Szafka wisząca czy stojąca? Oto jest pytanie

Z pewnością w większości wypadków wątpliwość dotyczy właściwego modela szafki pod umywalkę, czy powinna być to szafka wisząca czy stojąca. Szafki łazienkowe stojące kojarzą się nam z klasycznymi szafkami do łazienki, używanymi przez naszych rodziców, które można było nabyć w każdym sklepie z wyposażeniem. Ale czasy się odmieniły i stojące szafki pod umywalkę reprezentują obecnie niestereotypowy styl i wyróżniają się eleganckim wyglądem. Najmodniejsze szablony to często meble w połysku na delikatnych, chromowanych nóżkach, które dodają łazience nowoczesnego charakteru. Następny przypadek tego typu mebli to szafki drewniane lub utworzone z materiałów drewnopodobnych, mające inspirować do urządzania aranżacji klasycznych i śródziemnomorskich. Niezależnie na stylu dysponują one takimi zaletami, iż nie wymagają one montażu na ścianie, a co za tym idzie, nie ma konieczności wiercenia w płytkach czy ścianach.  Na ogół są także większe i posiadają bardziej przestronne wnętrza oraz przeznaczone się do większych pomieszczeń, gdzie jest więcej wolnej przestrzeni.

Szafki łazienkowe wiszące to bardzo lubiane meble łazienkowe, które zdobyły sympatię niezrównanym designem jakim dysponują. Uważane są za bardziej nowoczesne a do głównych ich zalet należy optyczne powiększanie przestrzeni, ponieważ nie dotykają podłogi. Oprócz tego umożliwiają sprzątanie dookoła szafki i pod nią, na całej powierzchni posadzki, a w dodatku nie ma ryzyka zamoczenia mebli, gdy nieoczekiwanie dojdzie do zalania łazienki. W szczególności tego typu szafki wiszące sprawdzają się jako szafki pod umywalkę, zarówno pod umywalkę nablatową lub wpuszczaną w szafkę.

Nablatowa czy wpuszczana w szafkę umywalka do łazienki?

Bardzo intrygującym i na pewno spędzającym sen z głowy zagadnieniem jest wybór odpowiedniej szafki pod umywalkę. Pierwszy wybór, to wariant z umywalką na blacie. Cieszy się ona dużym powodzeniem, z pewnością dlatego, że widok estetycznie wyprofilowanej umywalki ustawionej na blacie jest bardzo ekstrawagancki. Tego typu zestaw szafki z umywalką nablatową nadaje się bardziej dla dorosłych ponieważ mniejsze dzieci nie zawsze mogą sięgnąć do kranu. Wyższy niż przeciętny rant umywalki powoduje, że woda nie chlapie na boki, przez co łatwiej jest nam utrzymać łazienkę w czystości. Umywalka nablatowa przez wzgląd na to, że jest montowana na blacie, nie ogranicza również wartościowego miejsca pod spodem – na półkach albo w szafce, w szufladach. Następną zaletą jest duża dowolność w wyborze umywalki, mamy wpływ na jej kształt, rozmiar i umiejscowienie na blacie.

Drugi rodzaj szafki to szafka z umywalką wpuszczaną w blat. Jest to bardzo lubiana alternatywa dlatego, że jest ogólnodostępna. Wielu producentów mebli łazienkowych udostępnia opcję zakupów szafki razem z umywalką co jest bardzo dużym udogodnieniem dla klientów. Jedyny minus – nie możemy wybrać innej niż proponuje producent. Tego typu rezultat dysponuje także dodatkowymi plusami: wpuszczając umywalkę w blat, oszczędzamy mebel przed bezpośrednim kontaktem z wodą, dzięki czemu zachowa ona dłużej swój nowy wygląd. Względy estetyczne tych dwóch sposobów rozwiązań pozostawiam już Waszym osobistym refleksjom.

Pojedyncza czy podwójna szafka łazienkowa pod umywalkę

Jeszcze jedna kwestia, która częstokroć nas zastanawia, to czy wybierać pojedynczą czy podwójną szafkę łazienkową. Naturalnie wszystko zależy od tego czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na umiejscowienie dwóch szafek koło siebie, bo w ten sposób tego typu zestawy najlepiej się prezentują. Bardzo często możemy wzbogacić takie zestawienie jakimś dodatkowym elementem na przykład szafką z półkami, która perfekcyjnie przydaje się na ręczniki lub dodatkowe przybory. Sekwencja zestawienia szafek jest zazwyczaj dowolna. Podwójna szafka pod umywalkę to w większości same korzystne aspekty. Dwojaka ilość miejsca i dwie umywalki to bardzo dużo udogodnień. Nie trzeba się kłócić kto z rana pierwszy powinien korzystać z porannej toalety, możecie to robić razem w tym samym czasie. Czy to nie jest atrakcyjne rozwiązanie? Jedyna zła strona takiej aranżacji jaką udało nam się wyszukać to podwójne koszty, ponieważ dublują się nam wydatki na szafki i dwie umywalki. Poza tym chyba bezsprzecznie jesteśmy za takim rozwiązaniem.

POWIĄZANY POST

Podwójne, okrągłe stoliki kawowe w nowoczesnym salonie

We współczesnych czasach, gdzie design wnętrz ewoluuje w kreatywny sposób, poszukiwanie funkcjonalnych i stylowych mebli do salonu staje się kluczowym…

Kapitalna poduszka na zagłówek: klucz do wygody i stylu w twoim pokoju

Marzysz o sypialni, która nie tylko promieniuje spokojem, lecz również emanuje niepowtarzalnym stylem? Wykorzystanie poduszki na zagłówek to ta drobna…

Stojące lustro w pokoju dla nastolatki

Elementy dekoracyjne odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu charakteru pokoju dla nastolatki, a jednym z nich jest z pewnością stojące lustro.…

Stoły, które rewolucjonizują rynek meblarski w 2023 roku.

W obszarze designu wnętrz i aranżacji każdy detal ma znaczenie, lecz to stoły pełnią szczególną rolę. Są one centralnym punktem…