Jakie wybrać i gdzie ustawić biurko w pokoju dziecka? Kilka ciekawych inspiracji

Zakup odpowiedniego biurka do pokoju dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, ale także dla jego przyszłych użytkowników. Największa przygoda czeka oczywiście tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się na tego typu zakupy. Zawsze pojawiają się dylematy i różnorodne oczekiwania a także możliwości przestrzenne pokoju, które mają decydujący wpływ na decyzje zakupową. Postaramy się doradzić, aby zagwarantować radosne korzystanie z biurka przez cały rok szkolny a także poza nim.

Biurko w pokoju dziecka gotowe na szkolne wyzwania

W związku, że biurko w pokoju dziecka to podstawa wyprawki dla ucznia, warto bardziej pochylić się nad doborem właściwego modelu, odpowiedniego do wieku, wzrostu, a także jego osobistych preferencji. Większość propozycji to idealne biurka dla nastolatków oraz dla młodszych dzieci, które przygodę ze szkołą dopiero zaczynają. Dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym idealne będą biurka regulowane połączone w zestawie z dopasowanym krzesełkiem, które razem z biurkiem dostosowują się do wzrostu dziecka. Bardzo często posiadają także dodatkowe akcesoria lub ukryte pojemniki na kredki itp. Tego typu biurka to świetna oferta dla najmłodszych użytkowników a ich dodatkową zaletą jest ich waga i to, że z łatwością możemy je przenieść i zmienić miejsce. Jeśli nasze dziecko jest już starsze, bez problemu możemy wybierać między biurkami drewnianymi, biurkami szklanymi czy biurkami narożnymi w standardowych rozmiarach. Wszystko zależy już wtedy od tego jak urządzony jest pokój dziecka i jaki kształt biurka dla dziecka potrzebujemy, ze względu na układ pokoju. Tutaj bardzo często spotyka się nowoczesny design, modne wzornictwo i fantazyjną organizację. Najczęściej większość modeli jest uniwersalna ze względu na płeć bez widocznej różnicy czy biurko zostało stworzone dla chłopca czy dla dziewczynki.

Dla najstarszych „wyjadaczy”, którzy są już na tyle duzi, aby grać na komputerze i korzystać z gier online, idealne może się okazać biurko gamingowe, tak bardzo popularne w ostatnich sezonach wśród młodzieży.

Odpowiednie ustawienie biurka w pokoju dziecka, kluczem do sukcesu

Gdy wybierzemy już odpowiedni rodzaj biurka, przychodzi czas na funkcjonalne ulokowanie go w przestrzeni pokoju dla dziecka. Czy biurko w pokoju dziecka powinno stać pod oknem czy nie? Czy ustawienie biurka obok łóżka jest dobrym rozwiązaniem? To tylko kilka pytań, które nurtują rodziców podczas urządzania pokoju dziecka. Najlepszym źródłem do takich czynności jak pisanie, czytanie czy malowanie jest światło dzienne, dlatego biurko ustawione pod oknem to najlepsze rozwiązanie. Wyjątek stanowią pomieszczenia z oknem od strony południowej, gdzie światło naturalne może być zbyt intensywne.

Przeszkadzać to będzie także użytkownikom laptopów i komputerów, jeśli ustawimy biurko naprzeciwko wnęki okna. Kolejny ważny aspekt to odpowiednia strona, gdy planujemy postawić biurko prostopadle do światła. Dziecko nie powinno zasłaniać sobie dobiegającego światła własnym ciałem lub ręką, dlatego musimy logicznie stwierdzić czy nasza pociecha jest lewo- czy praworęczna. Możemy wówczas postawić biurko z lewej lub prawej stronie okna, tak aby wpływające świtało oświetlało blat bez przeszkód.  Często kompromisowym rozwiązaniem może być także biurko narożne, które częściowo znajdzie się na ścianie pod oknem, a częściowo na ścianie w pobliżu. Tego typu biurko jest też bardzo ergonomicznym rozwiązaniem ze względu na miejsce jakie zajmuje.  W szczególności nadaje się ono do mniejszych pomieszczeń.

Druga podpowiedź dotycząca ustawienia biurka względem łóżka dla dziecka brzmi: jak najdalej. Przede wszystkim dlatego, że tak jak w pracy tak w domu powinniśmy oddzielać strefę obowiązków od strefy relaksu. To bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasze dziecko traktowało swój pokój nie tylko jako miejsce do nauki ale także jako swój własny i osobisty azyl.

W trosce o zdrowie dziecka i jego prawidłowy rozwój, do dobrze usytuowanego biurka w pokoju dziecka, powinniśmy dobrać właściwy fotel obrotowy. Szeroki wachlarz asortymentu bez problemu pozwoli nam na swobodny wybór wymarzonego fotela do biurka. Dla młodszych dzieci polecamy wzory pełne bajkowych postaci i kolorów, dla starszych poważniejsze fotele do biurek z podłokietnikami, a dla graczy fotele gamingowe. Jest takie powiedzenie „Pokaż mi swoje biurko a powiem Ci kim jesteś”, my w pełni się z tym zgadzamy. Dlatego podkreślamy, aby zwrócić uwagę na istotną i bardzo ważną rolę biurka w pokoju dziecka. Właściwe biurko na pewno ułatwi przygotowania na pierwszy dzwonek i umili powrót do szkoły.

POWIĄZANY POST

Jak wybrać łóżko dla dziewczynki w wieku 8 lat? Porady i inspiracje

Aranżacja pokoju dla ośmiolatki to zadanie pełne radości i wyzwań. W tym wieku dziecko zaczyna rozwijać własne zainteresowania, ma już…

Trendy w kategorii krzesła do jadalni na najbliższe miesiące

Zapraszamy do odkrycia najnowszych trendów w krzesłach do jadalni na nadchodzące miesiące. Wybór odpowiednich krzeseł jest kluczowy dla stworzenia eleganckiej…

Tworzenie wyjątkowego otoczenia wokół łóżka dziecięcego

Łóżko dla dzieci jest centralnym punktem w każdej sypialni malucha, a elementy otaczające je mają kluczowe znaczenie. Chcemy, aby miejsce…

Podwójne, okrągłe stoliki kawowe w nowoczesnym salonie

We współczesnych czasach, gdzie design wnętrz ewoluuje w kreatywny sposób, poszukiwanie funkcjonalnych i stylowych mebli do salonu staje się kluczowym…