Lofty czyli mieszkanie na styl industrialny.

Lofty czyli poddasze, strych….Lofty to mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach fabrycznych, po magazynach, hutach czy browarach.

Mieszkanie LoftyLofty charakteryzują się pewną surowością wręcz ascezą. Aranżując lofty z zachowaniem ich charakteru, pozostawia się oryginalne betonowe czy ceglane ściany. Wysokie sufity oświetlone są przez proste przemysłowe lampy a odsłonięte rury przy ścianach są wręcz ozdoba całego mieszkania.

Rodzaje Loftów

Wyróżniamy dwa rodzaje loftów: hard i soft. Pierwsze, to mieszkania zaadaptowane w oryginalnych poprzemysłowych budynkach, a soft lofty to takie, które zbudowane są od podstaw, na wzór budynków fabrycznych.

W Polsce moda na adaptowanie loftów jest stosunkowo nowa ale już dość popularna. Pierwsze lofty powstały w Łodzi. Wiele apartamentów tworzy się w Warszawie, Krakowie czy Zielonej Górze i Wrocławiu.
Polskie lofty są najczęściej oryginalne; adaptowane po koszarach wojskowych czy browarach.

Jak zaaranżować loft by nie stracił on swojego charakteru?

Prawdziwy loft to przestrzeń i światło; to pewnego rodzaju wolność.

Apartament w stylu industrialnym to praktycznie jedno pomieszczenie, które podzielone jest na kilka stref. Kuchnia, jadalnia, sypialnia czy salon są integralna częścią jednego ogromnego pokoju.

Wyznaczając granicę strefy możemy zmienić kolor strefy lub po prostu płożyć dywan na podłodze lub postawić pionową biblioteczkę.


Lofty

Aranżując loft na styl industrialny pamiętajmy o prostocie, o tym by panowała w nim harmonia i spokój. Wybierając kolor wnętrza czy mebli loftowych pamiętajmy by współgrały one z surowym betonem na ścianach, ze stalowymi lampami czy cegłami na podłodze.

Meble w stylu loft to prostota ale tez klasyka i elegancja. Połączenie metalu z naturalnymi tkaninami, drewniane stoły i krzesła loftowe a wszystko to w kolorach ziemi. Aranżując mieszkanie nie zapominajmy jednak o sobie; o tym kim jesteśmy i czego pragniemy najbardziej.
LOFT

POWIĄZANY POST

Wolnostojące szafy przesuwne – szybki i oszczędny sposób na zorganizowanie miejsca do przechowywania

W dzisiejszych czasach coraz częściej poszukujemy efektywnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w naszych domach lub biurach. Przechowywanie ubrań, akcesoriów…

Ażurowe fronty meblowe, czyli najnowszy trend w meblarstwie

Współcześnie, projektowanie wnętrz staje się coraz bardziej twórcze i innowacyjne. Jednym z najnowszych trendów w tej dziedzinie są delikatne i…

Do jakich wnętrz pasuje stół z ceramicznym blatem?

Stół z ceramicznym blatem to nadzwyczaj designerski model stołu, zaplanowany z reguły do współczesnych i nadzwyczajnych wnętrz. Blat wykonany z…

Jak odmienić wnętrze za pomocą dekoracji z rattanu

Drobne dekoracje z rattanu to piękny sposób na wprowadzenie do wnętrza ciepłego klimatu. Kosze na owoce, doniczki na rośliny, lampy…