Wisząca szafka RTV to idealny sposób na nadanie lekkości aranżacji salonu

Niejednokrotnie planując aranżację salonu stajemy przed problemem znalezienia mebli, które będą designersko wyglądać, zagwarantują dużo miejsca do przechowywania oraz nie zagracą przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem jest w ostatnim czasie wisząca szafka RTV. Dzięki umieszczeniu szafki na ustalonej wysokości można cieszyć się designerskim i funkcjonalnym meblem bez obaw o przestrzeń w salonie. Przecież meble, na których ustawiamy urządzenia RTV są tak samo znaczącym elementem wystroju każdego pokoju dziennego, jak chociażby dobrze dopasowane meble wypoczynkowe. Wisząca szafka RTV to znakomity sposób na nadanie lekkości aranżacji salonu. Sprawdź, czy w Twoim salonie uda się ten trick.

Do jakiego salonu pasuje wisząca szafka RTV?

Zastanawiasz się czy w Twoim salonie sprawdzi się rozwiązanie z wykorzystaniem wiszącej szafki RTV? Cóż, niezależnie od tego, czy posiadasz duży salon, czy Twój pokój dzienny ma mały metraż, powinno się dobrze zastanowić nad pasującą aranżacją. Nie od dzisiaj wiadomo, że dobrze zaprojektowane ustawienie odpowiednio dopasowanych mebli może wizualnie powiększyć wnętrze, podobnie jak nieprawidłowo dobrane meble mogą spowodować, że pokój stanie się zagracony i ciasny. Wisząca szafka RTV to rozwiązanie skierowane głównie do osób, które posiadają w domu niewielki salon, lub salon połączony z jadalnią lub kuchnią. Warto również przetestować to rozwiązanie w salonie w bloku.

Wisząca szafka RTV to niezwykle duża oszczędność miejsca. Dzięki możliwości montażu sprzętu RTV na określonej wysokości wnętrze zyskuje lekkość aranżacji. Wolna przestrzeń między podłogą, a meblem optycznie powiększa i „rozciąga” ścianę. Zamontowanie takiej szafki w salonie najlepiej sprawdzi się w wąskich wnętrzach, pokojach typu jamnik, gdzie trzeba szukać rozwiązań na optyczne wyrównanie przestrzeni. Dzięki zawieszeniu szafki na ścianie powstanie wizualna zmiana wysokości pokoju, co zrównoważy wąski metraż. Jeżeli salon jest proporcjonalny, lecz w dalszym ciągu o niedużej powierzchni, warto wyłonić meble w jasnych, lakierowanych wersjach. Do małego salonu sprawdzi się więc wisząca szafka RTV w kolorze lakierowanej bieli lub odcieniach jasnego drewna.

Wisząca szafka RTV – jakie ma wady i zalety

Niezmiernie trudno znaleźć idealne rozwiązanie, które będzie spełniać wszystkie nasze wymagania i będzie pozbawione jakichkolwiek wad. Wprawdzie wisząca szafka zdoła nadać Twojemu salonowi lekkości i optycznie powiększyć wnętrze, powinno się pamiętać, że w tym przypadku z reguły eliminuje się użycie dodatkowych dekoracji w postaci ramek ze zdjęciami czy obrazów. Szafka RTV sama w sobie powinna stanowić swoistą dekoracją o praktycznym przeznaczeniu, dlatego należałoby dobrze dobrać ją do założonej aranżacji, zarówno pod względem kolorystycznym, jak też stylu.

Kupując tego rodzaju mebel należy również pomyśleć nad pozostałym sprzętem, takim jak DVD, konsole do gry, głośniki czy odbiorniki i dekodery. Niekiedy może okazać się, że będziesz wymagać dodatkowej szafki, na której ulokujesz pozostały sprzęt. Jest jednak dobra informacja – zazwyczaj, jeżeli decydujesz się by w Twoim salonie znalazła się drewniana szafka RTV, to bez problemu możesz dokupić inne meble z tej samej serii, dzięki czemu unikniesz problemu szukania pozostałych elementów. Dodatkowo, istotną zaletą proponowanej szafki do salonu, jest łatwość montażu oraz trwałość konstrukcji.

Każda wisząca szafka RTV posiada specjalny rodzaj montażu, który bez problemu utrzyma ciężar telewizora oraz uprości podłączenie okablowania. Jeśli zastanawiasz się, czy ten pomysł jest dla Ciebie, to zastanów się, czy chcesz zaoszczędzić miejsce w salonie bez obawy o mniej designerski wygląd aranżacji, a niż wisząca szafka RTV, to właśnie coś czego poszukujesz.

POWIĄZANY POST

Japandi – nowatorski styl we wnętrzach

Styl Japandi to coś więcej niż kierunek wnętrzarski, to filozofia i tryb życia, charakteryzujący się zdolnością rezygnowania z rzeczy zbytecznych.…

Ryflowane fronty w nowoczesnych wnętrzach – trendy 2023

Wśród teraźniejszych trendów uznanie zyskały już fronty na wysoki połysk, z litego drewna, przeszklenia i fronty ażurowe, dlatego przyszedł czas…

Granatowy fotel w salonie – do jakich mebli pasuje

Granatowe meble to coraz bardziej popularne elementy wyposażenia wnętrz. Wśród najbardziej rozchwytywanych mebli jest z pewnością granatowy fotel w salonie,…

Jakie wady i zalety mają łóżka piętrowe?

Piętrowe łóżko to upragnione miejsce do spania, będące marzeniem każdego dorastającego dziecka. Ewidentnie ze względu na swoją budowę i możliwości…