Fotel obrotowy bez podłokietników – wady i zalety

W dzisiejszych czasach bardzo dużo czasu spędzamy przy biurku – praca, nauka, rozwój osobisty, nasze pasje – to wszystko przyczynia się do tego, że przez większą cześć dnia zajmujemy pozycję siedzącą. Taki sposób życia powinien nakłonić nas do większej dbałości o swoje zdrowie. Na nieszczęście, sporo osób coraz częściej zaczyna mieć kłopoty z bólem pleców, bólem głowy, a nawet rąk. To niedogodności, które najczęściej wynikają ze złego wyboru biurka oraz fotela obrotowego. W artykule chcemy poruszyć temat foteli obrotowych bez podłokietników, ponieważ są to produkty, które są wybierane stosunkowo często. Przed zakupem warto rozważyć wszystkie wady i zalety takich foteli, by podjęta decyzja była dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Fotel obrotowy bez podłokietników – duża oszczędność miejsca

Zaaranżowanie osobnej przestrzeni na pracę w domu bywa czasami kłopotliwe i wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Jeżeli dostępny metraż jest niewielki, to zależy nam na rozwiązaniach, które pozwolą zaoszczędzić miejsce. Fotel obrotowy bez podłokietników jest stanowczo mniejszy niż inne fotele biurowe. Wybierając taki model unikamy rozbudowanej budowy, która pochłania więcej miejsca. W ich przypadku łatwiej wsadzisz krzesło pod biurko. To zdecydowany walor braku podłokietników. Fotele obrotowe bez podłokietników bardzo dobrze sprawdzają się również w przestrzeniach biurowych, gdzie partnerstwo całego zespołu odbywa się w otwartym pomieszczeniu.

Doskonały fotel do sporadycznej pracy przed komputerem

Fotel obrotowy bez podłokietników niezwykle dobrze sprawdzi się jako ekonomiczny fotel, gdy z biurka korzystasz wyłącznie od czasu do czasu. Cena takich foteli do biurka jest o wiele niższa niż w przypadku wzbogaconych modeli foteli ergonomicznych. Z pewnością, niższa cena nie oznacza słabszej jakości czy gorszych produktów. Jeżeli tylko sporadycznie spędzasz czas przy biurku, na przykład podczas home office, to nie jest to aż tak obciążające dla Twojego organizmu.

Fotel bez podłokietników, czyli swoboda ruchów

Wybierając taki fotel obrotowy powinno się położyć nacisk, że jest to wariant, który nie utrudnia ruchów oraz nie krępuje Twojej przestrzeni osobistej. Takie rozwiązanie świetnie się składa w przypadku, gdy łączysz pracę komputerową z koniecznością częstej zmiany pozycji i pełnienia innych aktywności. Z pewnością, wspierającą zaletą foteli obrotowych jest również ich lekkość i mobilność – z łatwością przekręcisz się by sięgnąć do szafki po potrzebne dokumenty lub odchylisz się, aby posłużyć się z drukarki stojącej obok. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w biurze, chociaż rekomendujemy je również osobom, które hobbystycznie zajmują się w domu różnego rodzaju pracami kreatywnymi. W takich przypadkach fotel bez podłokietników okaże się strzałem w dziesiątkę.

Brak podłokietników, a utrzymanie odpowiedniej postawy

Praca przy biurku wiąże się z pewnymi obciążeniami dla naszego organizmu. Dobry i praktyczny fotel powinien nas odciążać i zapewniać wsparcie dla rąk i ramion. Fotele ergonomiczne są zaprojektowane bazując na analizach i badaniach, które wskazują, że podłokietniki odgrywają bardzo ważną funkcję. Wielogodzinna praca na fotelu obrotowym bez podłokietników może więc okazać się w pewnym momencie nieco nieprzyjemna, ponieważ zaczynamy odczuwać dolegliwość. To wada, na którą powinny zwrócić uwagę osoby, których tryb pracy jest głównie siedzący oraz rodzice dzieci. W przypadku dziecięcych i młodzieżowych foteli do biurka polecamy wybierać modele wyposażone w podłokietniki, a najważniejszą możliwością byłoby, gdyby miały one dodatkowo opcja regulacji. Warto już w młodym wieku dbać i wspierać utrzymywanie prawidłowej sylwetki, ponieważ zaniedbania mogą prowadzić do późniejszych problemów z kręgosłupem.

Fotele obrotowe bez podłokietników mają swoje plusy oraz minusy. Rozważenie wad oraz zalet zakupu takiego fotela do biurka to bardzo indywidualna kwestia. Warto zastanowić się w jakim celu chcemy dokonać zakupu oraz w jaki sposób i jak długo będziemy użytkować fotel.

POWIĄZANY POST

Skuteczna pielęgnacja krzeseł z tapicerką welurową

Wybór krzeseł tapicerowanych welurem to nie tylko kwestia wygody, lecz także dodania stylowego akcentu, który podkreśla elegancję wnętrza. Aby jednak…

Najlepsze rozwiązania dla komfortu w biurze: 10 doskonałych foteli

Biuro to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin na wykonywaniu różnorodnych zadań. Dlatego kluczowe jest, aby zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie,…

Gotowe zestawy mebli kuchennych w kontekście małych przestrzeni

W dzisiejszym szybkim tempie życia, pragnienie stworzenia kuchni, która nie tylko wizualnie urzeka, ale również doskonale wykorzystuje ograniczoną przestrzeń, staje…

Kompletny przewodnik po wyborze doskonałych krzeseł konferencyjnych

 Kluczowym elementem spotkań i wszelakich konferencji jest odpowiednio przygotowane miejsce. Ogromną uwagę należy zwrócić na wybór idealnych krzeseł konferencyjnych. Czy…