Ryflowane fronty w nowoczesnych wnętrzach – trendy 2023

Wśród teraźniejszych trendów uznanie zyskały już fronty na wysoki połysk, z litego drewna, przeszklenia i fronty ażurowe, dlatego przyszedł czas na coś całkowicie innego – fronty ryflowane. Ich rolą jest szczególnie przyciągać wzrok i nasycać oko nowoczesnym wyglądem. Ryflowane fronty dowolnych szafek elegancko przełamują homogeniczny wygląd mebli. Jeśli szukasz oryginalnych mebli, to właśnie je znalazłeś. Aby dowiedzieć się o nich więcej, przejdź do naszego artykułu.

Najistotniejsze cechy ryflowanych frontów

Fronty ryflowane to innowacyjne moduły meblowe posiadające charakterystyczne i rozmaite rowki. Metodą ich tworzenia jest głównie frezowanie w powierzchni drewna lub innym półprodukcie drewnopochodnym. Ryflowane fronty aranżują przestrzenną kompozycję złożoną z typowych, podłużnych zagłębień, które wyglądają jak wąskie pasy lub połączenia listew. Głębokość rowków może być różna. Z reguły wzór układa się w pozycji pionowej ale poziome zagłębienia także się zdarzają. Dzięki nim, meble otrzymują  wyjątkowe usposobienie i stają się zauważalne, w przeciwieństwie do jednakowych faktur, kolorów i surowców użytych w obecnych meblach, które stały się tylko tłem dla ozdoby i dodatków. Jak wpływa na nas ten nowoczesny rodzaj frontów?

• Spaja nowoczesność z minimalizmem- nowoczesny rodzaj skonstruowania frontów polega na przedstawieniu ich na prostych i nieskomplikowanych formach mebli.

• Wpływają na nasze zmysły- przykuwają uwagę przez co pobudzają do ich dotknięcia i poznania bliżej.

• Nawiązują do tradycji stolarskich- ryflowanie to pewien rodzaj obróbki drewna, podobnie jak sztuka rzeźby, tłoczenia czy frezowania frontów. Jest więc poważana i ceniona przez fachowców tego rzemiosła oraz zwykłych odbiorców.

• Dopasowuje się do dzisiejszych trendów wnętrzarskich. W zależności od kolorystyki oraz użytych dodatków, meble z ryflowanymi frontami dostosowują się bardzo dobrze do każdego stylu aranżacyjnego. Co bardzo istotne ten rodzaj mebli do salonu obecny jest już w każdym rodzaju wnętrza, od kuchni po łazienkę.

Ryflowane fronty w salonie

Salon to pomieszczenie, w którym najczęściej możemy spotkać meble z ryflowanymi frontami. Do najpopularniejszych mebli z tej kategorii przynależą przede wszystkim komody, szafki RTV oraz stoliki kawowe. Wykorzystując tę technologię do wykończenia frontów, wydobywamy z drewnianych mebli ich szlachetny charakter a jednocześnie pozostawiamy je jako eleganckie i gospodarne w swojej formie.

Pionowe rowki na kilku elementach umeblowania sprawią, że pomieszczenie wyda się wyższe a same meble lżejsze i mniej przytłaczające. Możemy wybrać dwa sposoby umeblowania salonu w meble ryflowane. Pierwszy polega na kompleksowym zaopatrzeniu wnętrza, czyli wykorzystaniu wszystkich elementów wykonanych tym właśnie sposobem. Drugi sposób to dostosowanie pojedynczego mebla do modnych już mebli w salonie. Na przykład komody, pojedynczej szafy lub toaletki z ryflowanym frontem.

Łazienka z ryflowanymi frontami

Meble ryflowane na stałe zagościły także w naszych łazienkach. Coraz częściej selekcjonujemy meble łazienkowe posiadające właśnie ryflowane fronty. Ten rodzaj skonstruowania mebli bardzo dobrze cechuje się w łazience z gładkimi ścianami. Glazura, jeśli znajduje się na ścianie, podobnie powinna być jak najmniej dekoracyjna. To bardzo ważny warunek, aby meble z ryflowanymi frontami przedstawiały się poprawnie. Zbyt duża porcja zdobień i wzorów może osiągnąć odwrotny skutek. Zamiast przyciągać wzrok może wprowadzać za duży chaos i wyglądać kiczowato.

Meble w kuchni z ryflowanymi frontami

Ryflowane fronty ustanowią nowe, bardzo wysokie standardy w asortymencie kuchennym. Ze względu na swój nieszablonowy temperament meble ryflowane do kuchni, są osiągalne bez uchwytów lub z niewielkimi gałkami. Ryflowane fronty to idealny wybór dla wszystkich, którzy uwielbiają wyraziste akcenty i kochają to, co piękne, ale równocześnie nietypowe. Zazwyczaj spotykamy się z meblami do kuchni w całości wykonanymi tą metodą, ale nie jest to obowiązujące. Jeśli zestaw mebli kuchennych, w całości z ryflowanymi frontami to dla nas za dużo, możemy zdecydować się na połączenie dwóch rodzajów frontów. Na przykład szafki kuchenne stojące mogą być ryflowane a wiszące zupełnie gładkie, na wysoki połysk lub matowe. Co istotne, mogą być wykonane także w różnorodnej kolorystyce. Kluczem jest tu współbrzmienie kolorów i kształtów.

Fronty ryflowane, tylko częściowo

Musimy wspomnieć także o delikatniejszym wykonaniu ryflowań na frontach. Mamy na myśli elementy z częściowym frezowaniem. Jednostkowe akcenty także mogą zdecydować o ostatecznym charakterze mebla. Ten prosty zabieg wprowadza proste formy meblowe, na nowy poziom nowoczesnych aranżacji.

Ryflowane mogą być tylko części frontu lub tylko jeden front z kilku. Ryflowane fronty doskonale prezentują się w kuchni, ale też w salonie, łazience czy innym pomieszczeniu domu. W ofercie naszego sklepu znajdziecie meble do wszystkich tych pomieszczeń, przez co z łatwością wykreujemy spójną aranżację domu czy mieszkania.

Jeśli szukasz więcej inspiracji na nowoczesne zaaranżowanie wnętrza, zapraszamy na naszego bloga. Z najdziesz w nim wiele artykułów poradnikowych, inspirujących jak i dotyczących nowości na rynku meblarskim.

POWIĄZANY POST

Stojące lustro w pokoju dla nastolatki

Elementy dekoracyjne odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu charakteru pokoju dla nastolatki, a jednym z nich jest z pewnością stojące lustro.…

Stoły, które rewolucjonizują rynek meblarski w 2023 roku.

W obszarze designu wnętrz i aranżacji każdy detal ma znaczenie, lecz to stoły pełnią szczególną rolę. Są one centralnym punktem…

Odkryj najnowsze trendy w krzesłach do stołów jadalni

Jadalnia to serce każdego domu. To tutaj zbierasz rodzinę i przyjaciół na wspólne posiłki, tworząc wspomnienia, które zostaną na długo…

Najlepsze rozwiązania dla komfortu w biurze: 10 doskonałych foteli

Biuro to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin na wykonywaniu różnorodnych zadań. Dlatego kluczowe jest, aby zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie,…