Jak urządzić wnętrze salonu przy użyciu ściennych paneli lamelowych?

Ścienne panele lamelowe są poświęcone dla ludzi poszukujących osobliwego wyposażenia wnętrz w stylowej odsłonie. Użycie paneli pozwala w szybki i bezproblemowy sposób wpisać do aranżacji salonu niepowtarzalny dodatek i zarazem ozdobić go. Panele ścienne wykonywane w wielu kolorach drewna, doskonale odnajdują się zarówno we współczesnych jak i klasycznych wnętrzach. Coraz częściej możemy je spotkać zamontowane w domach, apartamentach hotelowych, biurach czy restauracjach. My skupiamy się dzisiaj w szczególności na użyciu paneli w pokojach dziennych i salonach, pozostawiając pozostałe wnętrza na następne przemyślenia.

Ścienne panele lamelowe jako nietypowa dekoracja ścian

Ścienne panele lamelowe to zestaw pionowych lub poziomych listewek wykonanych z drewna, które umocowane w pewnych rozstawach na ścianie, tworzą wyrazistą ozdobę 3D we wnętrzu. Tego typu aranżacja ściany w salonie staje się dla niej nietypową opcją i wspaniale dopełnia jej powierzchnię zastępując obrazy na ścianę lub inne dekoracje ścienne.

Panele lamelowe są wykonane na bazie płyt drewnopochodnych oklejonych wysokiej jakości fornirem naturalnym lub modyfikowanym. Dzięki czemu wprowadzają do pomieszczenia szczyptę ciepła i konstruują doskonałe atuty estetyczne. Wachlarz wielu gatunków oklein drewnianych powoduje, że z łatwością można wyłonić panele ścienne, w pełni wpisujące się w aranżację wnętrza. Przeważnie jednak używane są panele lamelowe w kolorze dębu lub olchy, ponieważ rewelacyjnie kontrastują zarówno z jasnymi jak i ciemnymi ścianami. Tego typu kombinacja to nadzwyczaj specyficzny fragment stylu loft. W pomieszczeniu zaopatrzonym właśnie w tym stylu dopasowujemy odcień okleiny do pozostałych mebli w salonie a przeważnie jest to dębowy stół z krzesłami lub meble kuchenne. Jaśniejsze wybarwienia lub całkowicie w jednolitym kolorze częściej używane są do innych pomieszczeń.

Panele lamelowe ścienne również doskonale rozpraszają i poniekąd pochłaniają dźwięk, ponieważ posiadają doskonałe szczególności akustyczne – potrafią przewodzić dźwięk lub chłonąć niepożądane bodźce. Dlatego panele lamelowe świetnie sprawdzają się zamontowane na ścianie telewizyjnej. Umożliwią nam ukrycie nieestetycznych kabli i podłączeń do sprzętu RTV, a ściana będzie przedstawiać się niezwykle szykownie.

Panele lamelowe nie tylko na ścianie

Panele lamelowe w większości wypadków montowane są na ścianach, to stanowią one także doskonałą dekorację sufitów czy tak zwanych ścianek działowych. Przez to prosta powierzchnia ścian osiąga cieplejszą barwę, a przestrzenna forma lameli przynosi wspaniały rezultat wizualny. Bardzo często projektanci wnętrz oferują optyczne wydłużenie ścian pokrytych panelami, wykorzystując do tego dodatkową powierzchnię sufitów. Panele na suficie skracają także przestrzeń co może być wykorzystywane w zbyt obszernych wnętrzach, gdzie z trudem nam wykorzystać przestrzeń.

Panele lamelowe na ścianę nie wymagają skomplikowanego montażu. Gotowe elementy przymocowywane są do ściany za pomocą specjalnego kleju, dzięki czemu zaoszczędzamy sobie niepotrzebnego wiercenia, hałasowania i brudzenia. Jest to niesłychanie proste i każdy może skonstruować taki montaż osobiście bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Decyzja o montażu pionowym lub poziomym uzależniona jest od upodobań i preferencji właściciela oraz od umieszczenia paneli.

Wybiegając poza ramy klasycznego montażu możemy się pokusić o zmajstrowanie ścianki działowej, która wydzielałaby przestrzeń salonu z kuchnią. Jest to przede wszystkim przydatne, gdy musimy rozłączyć przestrzeń kuchenną od pokoju z aneksem. Do stworzenia takiej ściany potrzebujemy stelaża, który podtrzyma właściwą ilość listew i przymocuje je solidnie do ściany, podłogi i sufitu. Oczywiście szablon takiej ścianki jest dowolny i całokształt zależy już tylko od naszej wyobraźni.

POWIĄZANY POST

Podwójne, okrągłe stoliki kawowe w nowoczesnym salonie

We współczesnych czasach, gdzie design wnętrz ewoluuje w kreatywny sposób, poszukiwanie funkcjonalnych i stylowych mebli do salonu staje się kluczowym…

Kapitalna poduszka na zagłówek: klucz do wygody i stylu w twoim pokoju

Marzysz o sypialni, która nie tylko promieniuje spokojem, lecz również emanuje niepowtarzalnym stylem? Wykorzystanie poduszki na zagłówek to ta drobna…

Stojące lustro w pokoju dla nastolatki

Elementy dekoracyjne odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu charakteru pokoju dla nastolatki, a jednym z nich jest z pewnością stojące lustro.…

Stoły, które rewolucjonizują rynek meblarski w 2023 roku.

W obszarze designu wnętrz i aranżacji każdy detal ma znaczenie, lecz to stoły pełnią szczególną rolę. Są one centralnym punktem…