Jakie łóżeczko dla niemowlaka powinno się wybrać?

Doskonałe łóżeczko dla niemowlaka to nadzwyczajnie znacząca część wyposażenia kącika dla niemowlaka. Współcześni, przyszli i nowo upieczeni rodzice chcą powitać swoje maleństwo w iście bajkowych warunkach. Proporcjonalnie do swoich możliwości, kupują dla swojej pociechy, najlepsze, najwyższej jakości dodatki i meble dziecięce. Jednym z najważniejszych elementów jest rzecz jasna dobre łóżeczko dla dziecka. Ale jak prawidłowo wybrać? Skoro na rynku wybór jest tak urozmaicony i tak różnorodny?

Bezpieczeństwo najważniejsze, czyli bezpieczne materiały

Najistotniejszym wymiarem, od którego powinniśmy generalnie zacząć rozglądanie się za odpowiednim łóżeczkiem, są materiały, z którego zostało ono wykonane. Bierzmy pod uwagę i wybierajmy wyłącznie te meble, które zrobione zostały z artykułów z atestami, mamy na myśli zarówno drewno oraz jego pochodne. Istotne są zarówno farby, którymi meble zostały pomalowane. Łóżeczko dla niemowlaka powinno być wykonane w sumienny sposób, aby wytrzymało aktywność malców w późniejszym czasie, od typowej zabawy, poprzez skakanie i siłowanie się ze szczebelkami. Wszelkie krawędzie i kanty powinny być porządnie zabezpieczone, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim po to, aby brzdąc nie zrobił sobie szkody. Zwróćmy także uwagę na rozstaw szczebelków, który nie może być za duży, aby bobas nie wsadził tam przez przypadek główki.

Samodzielne łóżeczko a może dostawka?

Jeśli do tej pory nie zdecydowaliście, jaki rodzaj łóżeczka dla dziecka wybrać, to możemy wam jedynie podpowiedzieć, że wszystko zależy od waszych planów w przyszłości. Co mamy na myśli? A mianowicie, jak długo planujecie obecność swojego dziecka w waszej sypialni? Jeśli tylko przez kilka pierwszych miesięcy to z czystym sumieniem zalecamy łóżeczko dostawkę, dzięki której będziecie mieć malucha zawsze przy sobie i na widoku. Jeśli niemniej jednak pragniecie dzielić sypialnię przez dłuższy czas, to zdecydowanie wybierzcie samodzielne łóżeczko dla niemowlaka, które zagwarantuje wam więcej prywatności i swobody. W końcu dziecko będzie tam tylko gościem. Pamiętajcie także, że dostawki są zazwyczaj mniejsze, więc nie zapewnią wystarczająco miejsca dla rosnącego bobasa.

Wygoda dla dziecka i dla rodziców – łóżeczka z regulacją wysokości

Dla naszej wygody łóżeczko powinno mieć minimum dwa rzędy regulacji wysokości materaca. Pierwszy poziom to najwyższe położenie, przeznaczone dla niemowląt do max 4-6 miesiąca życia. Jest to wygodna wysokość także dla nas, kiedy to musimy najwięcej się schylać do dziecka. Później, gdy dziecko rośnie i zaczyna już siadać a nawet raczkować, musimy zniżyć stelaż na drugi stopień (jeśli jest taka alternatywa – w łóżeczkach 3-stopniowych) lub na najniższy (w przypadku łóżeczek 2- poziomowych). Według nas łóżeczka dla niemowląt z podwójną regulacją wysokości materaca, w zupełności wystarczą, choć trzy poziomy są jak najbardziej odpowiednie. Zwróćmy także uwagę na przydatną funkcję wyciąganych szczebelków. Jest to niezwykle praktyczna opcja, w momencie, kiedy pociecha raczkuje a materac jest już na najniższym poziomie. Dziecko może wówczas bez ograniczeń i bezpiecznie wyjść z łóżeczka bez pomocy rodziców. Po prostu rewelacja.

Łóżeczko dla dziecka z szufladą czy bez? Oto jest pytanie

Coraz to częściej możemy natknąć się łóżeczko dla niemowlaka z uzupełniającą opcją szuflady. Według nas jest to doskonała opcja, pod względem zarówno funkcjonalności jak i estetyki. Szuflada pod łóżeczkiem wspaniale nadaje się do gromadzenia rzeczy maluszka. Możemy tam trzymać pościel dla dziecka, jakiś kocyk lub zapas pampersów, na który zawsze szukamy odpowiedniego miejsca, aby znajdował się zaraz pod ręką. Tak jak dodaliśmy poprzednio sama szuflada posiada także względy wizualne, ponieważ w prosty sposób zapełnia wolną przestrzeń pod łóżeczkiem, dzięki czemu nie musimy jej przykrywać dłuższym prześcieradłem z falbanką lub tym podobnym.

Łóżeczko na lata, czyli łóżeczko które zmienia się w tapczanik

Niesamowicie fascynującą ofertą jest modne od niedawna łóżeczko dla dziecka, zmieniające się w tapczanik. Można rzec, że rośnie razem z dzieckiem i w miarę upływu czasu, gdy typowy rozmiar łóżeczka 120×60 lub 140×70, jest już zbyt mały, możemy w prosty sposób zmienić kształt łóżeczka w klasyczne łóżko dla dzieci. Wyróżniamy łóżeczka przy których zmienia się ich rozmiar lub takie, gdzie ściągamy jedynie boczne barierki, zmieniając jego wygląd. Dziecko może w takim przypadku swobodnie opuszczać łóżko, bez ograniczeń i poczuć się jak dorosły obywatel. Znaczącym argumentem jest także fakt, że zmieniamy łóżko dziecka bez konieczności zmiany pozostałych mebli do pokoju dziecięcego. Aranżacja pozostaje zachowana bez większych wydatków, zachowujemy wtedy nie tylko czas przeznaczony na wybór zestawu mebli, ale także pieniądze.

Meble przydatne przy łóżeczku dla dziecka

Nie zaniedbujmy jednak faktu, że łóżeczko to nie wszystko co potrzebujemy. Coraz częściej aranżujemy dla maluchów osobne pokoje, wyposażone w całe zestawy mebli dziecięcych. Niestety nie wszyscy mamy do tego adekwatne warunki mieszkaniowe i bardzo często dziecko wprowadza nie małe zmiany w sypialni rodziców. Potrzebujemy wówczas miejsca na ubranka i niezbędne akcesoria do pielęgnacji. Nieprześcigniona w tej konkurencji staje się wówczas komoda dziecięca, zawsze odpowiednia i zawsze przydatna, na której możemy stawiać również przewijak. Różnorodne rozmiary pozwolą nam wybrać właściwą dla siebie, spośród wielu rozmiarów i typów. Chociaż ostatnimi czasy bardzo modne stały się białe komody dla dzieci z szufladami. Różnorodna oferta daje nam wiele możliwości do połączenia aranżacji sypialnianej z meblami dla dziecka. Trzymamy kciuki!

POWIĄZANY POST

Podwójne, okrągłe stoliki kawowe w nowoczesnym salonie

We współczesnych czasach, gdzie design wnętrz ewoluuje w kreatywny sposób, poszukiwanie funkcjonalnych i stylowych mebli do salonu staje się kluczowym…

Kapitalna poduszka na zagłówek: klucz do wygody i stylu w twoim pokoju

Marzysz o sypialni, która nie tylko promieniuje spokojem, lecz również emanuje niepowtarzalnym stylem? Wykorzystanie poduszki na zagłówek to ta drobna…

Stojące lustro w pokoju dla nastolatki

Elementy dekoracyjne odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu charakteru pokoju dla nastolatki, a jednym z nich jest z pewnością stojące lustro.…

Stoły, które rewolucjonizują rynek meblarski w 2023 roku.

W obszarze designu wnętrz i aranżacji każdy detal ma znaczenie, lecz to stoły pełnią szczególną rolę. Są one centralnym punktem…