Jakie wybrać krzesło do biurka dla dziecka

Bez względu na tryb w jakim przebiega nauka, czy są to lekcje zdalne i dziecko spędza dużo czasu przy biurku, czy biurko służy tylko do odrabiania lekcji i nauki, należy zadbać o komfort i odpowiednią pozycję dziecka. Wyposażając pokój dziecięcy ważną rolę odgrywa dobrze zaaranżowane i zorganizowane miejsce do nauki. Dobrze dopasowane krzesło do biurka zapewni dziecku komfort oraz nie spowoduje obciążenia kręgosłupa. Dzięki temu czas spędzony przy książkach będzie dużo przyjemniejszy i nie będzie wywoływał negatywnych skojarzeń.

Cechy właściwego krzesła do biurka dla dziecka

Przeglądając propozycje dostępnych krzeseł dla dzieci można poczuć pewnego rodzaju przytłoczenie spowodowane ogromem różnych rodzajów, wzorów i wykorzystywanych materiałów. Jak w tak szerokim wyborze krzeseł do biurka znaleźć to, które zapewni komfort i wygodę? Przedstawiamy kilka najważniejszych cech, którymi warto kierować się wybierając krzesło do biurka dla dziecka.

Rozmiar

Wybierając krzesło do biurka dla dziecka lepiej unikać „dorosłych” krzeseł. Rozmiar mebla ma ogromne znaczenie, ponieważ powinien być dopasowany zarówno do wzrostu, jak i wagi dziecka. Wysokość krzesła należy ustawić tak, by twoje dziecko mogło swobodnie postawić stopy na podłodze. Taka pozycja zapewni odciążenie kręgosłupa w pozycji siedzącej.

Oparcie

Krzesło do biurka dla dziecka powinno mieć oparcie, które będzie gwarantować prawidłową pozycję podczas siedzenia. Warto zwrócić uwagę na dwie kwestie – wysokość oparcia oraz wyprofilowanie. Oparcie krzesła dla dziecka powinno sięgać od łopatek aż do odcinka lędźwiowego, w ten sposób kręgosłup będzie dobrze podparty. Wsparcie kręgosłupa, nawet przy krótkim użytkowaniu krzesła, spowoduje, że ciężar ciała będzie właściwie rozłożony i pozwoli uniknąć bólu pleców. Dodatkowo, oparcie powinno być wyprofilowane w kształt litery S, co naturalnie odwzorowuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Siedzisko

Oglądając różne modele krzeseł do biurka można znaleźć modele z tapicerowanym siedziskiem, które zostało wypełnione gąbką, jak również modele, które są „twarde”. Jeżeli krzesło będzie użytkowane przez dziecko dość często, rekomendujemy modele z tapicerowanym siedziskiem, gdyż znacznie poprawia ono komfort siedzenia.

Tkaniny dostępne są w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, więc taki mebel z łatwością może stać się również dekoracyjnym dodatkiem do aranżacji. Obecnie, w większości modeli krzeseł biurowych dla dzieci wykorzystywane są tkaniny odporne na przecieranie oraz czyszczenie, więc nie należy się obawiać plam czy zabrudzeń.

Podłokietniki

Dobrym wyborem dla dziecka będzie krzesło z podłokietnikami. To dodatkowe wsparcie znacznie zwiększa komfort użytkowania i pozwala na chwilę odpoczynku. Warto jednak zwrócić uwagę na wymiary krzesła oraz biurka, by podłokietniki nie uderzały o ramę biurka.

Regulacja

Bardzo istotną kwestią jest również możliwość regulacji wysokości oraz oparcia, a nawet ustawienia podłokietników. Jeżeli zależy Ci by fotel do biurka dla dziecka mogło w miarę możliwości rosnąć razem z twoją pociechą, to warto wybrać model, który zapewnia zmianę wysokości siedziska, czy nachylenia i wysokości oparcia. Dzięki regulacji możesz też dopasować krzesło do dziecka, by zapewniało ono jak najlepszą pozycję siedzącą.

Szeroki wybór foteli dla dzieci ma swoje zalety. Możesz swobodnie dopasować mebel do zaplanowanej aranżacji, tak by całość prezentowała się spójnie. Młodsze dzieci mogą same wybrać krzesło do nauki, być może zachęci je to do lekcji, które jak wiadomo, nie zawsze są priorytetem dla najmłodszych. Krzesła do biurek dla dzieci są wykonane z lekkich, lecz jednocześnie trwałych i odpornych materiałów, dzięki czemu będą służyć aż do momentu, w którym twoja pociecha będzie potrzebować krzesła dla nastolatka.

POWIĄZANY POST

Skuteczna pielęgnacja krzeseł z tapicerką welurową

Wybór krzeseł tapicerowanych welurem to nie tylko kwestia wygody, lecz także dodania stylowego akcentu, który podkreśla elegancję wnętrza. Aby jednak…

Najlepsze rozwiązania dla komfortu w biurze: 10 doskonałych foteli

Biuro to miejsce, w którym spędzamy wiele godzin na wykonywaniu różnorodnych zadań. Dlatego kluczowe jest, aby zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie,…

Gotowe zestawy mebli kuchennych w kontekście małych przestrzeni

W dzisiejszym szybkim tempie życia, pragnienie stworzenia kuchni, która nie tylko wizualnie urzeka, ale również doskonale wykorzystuje ograniczoną przestrzeń, staje…

Kompletny przewodnik po wyborze doskonałych krzeseł konferencyjnych

 Kluczowym elementem spotkań i wszelakich konferencji jest odpowiednio przygotowane miejsce. Ogromną uwagę należy zwrócić na wybór idealnych krzeseł konferencyjnych. Czy…