Loftowy styl w dzisiejszym salonie – aranżacje 2021r.

Loftowy styl nieustępliwie bryluje we wnętrzach naszych mieszkań, wyjątkowo atrakcyjny jest salon w stylu industrialnym. Oczekujemy również, że w rozpoczynającym się sezonie na znane wnętrza 2021r. odegra istotną rolę w tworzeniu nowoczesnych aranżacji. W przeciągu minionych lat styl industrialny zmienił się jednak i poszedł lekko na kompromis, pozwalając na wprowadzenie do swoich wnętrz akcentów z innych stylów. Według nas wyszło mu to tylko na dobre, ponieważ nie jest już taki surowy i ekstrawagancki jak na początku, dzięki czemu jest bardziej dostępny dla klienta laika.

Industrialny salon w jaśniejszych barwach

Industrialny salon przywodzi nam nam na myśl ciemne kolory wnętrz, które przeważnie nadawały im elementy betonu i metalu, naturalna cegła oraz ciemne, skórzane meble. Obecnie aranżacje industrialne przeobraziły się pod tym względem. Wnętrza zostały rozjaśnione jaśniejszymi kolorami ścian, rzadziej wykorzystuje się cegłę na rzecz betonu i drewnianych elementów w postaci paneli lamelowych. Narożniki, sofy do salonu także prezentują się w jaśniejszych tapicerkach, co wyraźnie rozjaśnia pomieszczenia.

Salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour

Coraz częściej możemy także dostrzec dekorowanie salonu w stylu industrialnym w dodatki będące znaczącymi dodatkami dla innych stylów. Przeważnie są to poduszki dekoracyjne w stylu boho z frędzlami lub ponadprogramowy element urządzenia w postaci fotela do salonu, dekoracyjnej doniczki lub lampy stojącej.

Jadalnia w salonie w stylu skandynawskim – wspólne akcenty

Uznanie zyskał trend łączenia ze sobą pomieszczeń a w tym przypadku najbardziej znanym jest połączenie jadalni z salonem w stylu industrialnym. Te dwa przychylne sobie pomieszczenia nadzwyczajnie komponują się gdy posiadają wspólne akcenty w postaci mebli o podobnym skonstruowaniu. Tutaj tą rolę bez zarzutu spełnią stoły loftowe i podobne do nich ławy drewniane.

Meble w stylu loft lubią welwetowe tapicerki

Poprzednie lata pokazały i jednocześnie udowodniły, że meble w stylu loft kochają się z welwetowymi tapicerkami. Możemy to rozumieć na dwa sposoby. To znaczy, że zarówno loftowe meble tapicerowane rewelacyjnie wyglądają wykończone w welwetowych materiałach jak i loftowe stoły bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu welwetowych krzeseł. Jeśli zastanawiacie się jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego? Zapraszamy na naszego bloga.

Typowy, surowy loft w solonie

Nie możemy oczywiście wyeliminować typowego, surowego stylu industrialnego, który nadal dysponuje nie zliczoną rzeszę fanów. Salony urządzane na wzór głębokich, ciemnych poindustrialnych pomieszczeń to wciąż top one w aranżacji wnętrz. Pomimo niewielkich udoskonaleń typowy styl industrialny wypełnia w swojej autentycznej formie pomieszczenia naszych domów.

POWIĄZANY POST

Piękny, przytulny i wygodny pokój dla dziewczynki z białymi meblami

Umeblowanie pokoju dla dziewczynki z białymi meblami to dla rodziców niekiedy prawdziwe wyzwanie spędzające sen z powiek. Jakie umeblowanie wybrać…

Podpowiadamy jak wybrać lustro do łazienki

Tworzysz wnętrze łazienki, więc zastanawiasz się zapewne jakie lustro łazienkowe wybrać oraz jak je dostroić do istniejącej aranżacji. Zdajemy sobie…

Jak umeblować przedpokój przy użyciu kompaktowych szaf obrotowych

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w każdym mieszkaniu – jest najczęściej nieduży, ciasny, bez naturalnego źródła światła. Ponadto,…

Jak zaaranżować wnętrze biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Urządzenie biura to przedsięwzięcie, które składa się z wielu etapów wzajemnie na siebie oddziałujących oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które…