Modułowe MEBLE SYSTEMOWE – Twoja indywidualna kompozycja

Wychodząc naprzeciw wciąż rosnącym oczekiwaniom klientów, producenci współczesnych mebli stworzyli niezwykle nowoczesne i funkcjonalne meble systemowe. Ich ewenement polega na tym, że sami tworzymy swoją kompozycję meblową z pojedynczych elementów. System najczęściej zbudowany jest z kilkudziesięciu części, na tyle uniwersalnych, że dopasowują się do kilku typów pomieszczeń.

Meble z dawnych lat

20 czy też 30 lat temu meble systemowe kojarzyły się nam jedynie ze starodawnymi meblościankami, które były obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania. Każdy salon wyglądał podobnie bądź tak samo.

Meble z poprzedniej epoki

A co mamy dzisiaj?

Dzisiaj meble do salonu modułowe to paleta możliwości do aranżacji naszego wnętrza. Możemy skomponować bogato wyposażoną nowoczesną odsłonę meblościanki lub zdecydować się jedynie na dwa elementy. Idea mebli systemowych daje nam dużą swobodę, że nie musimy kupować narzuconej nam całości.

Meblościanka HanoverMeblościanka KolnMeble Forte Meble Beep

A co z meblami tapicerowanymi?

Niezwykle innowacyjnym posunięciem w kierunku mebli modułowych jest zastosowanie sposobu systemów łączonych w meblach tapicerowanych. Jeden z polskich producentów prezentuje niezwykle pionierski sposób łączenia siedzisk z blendami oraz akcesoriami dodatkowymi. Tworząc własne zestawienie możemy wyposażyć je w praktyczny stolik lub gazetnik. Meble modułowe o których mowa stworzone są nie tylko do domu ale także do biura czy miejsc publicznych.

linkModuły Link 2

Ich wielofunkcyjność umożliwia dowolną aranżację dopasowując się do wybranej przez nas funkcji czy wielkości pomieszczenia. Poszczególne elementy możemy łączyć niczym klocki i układać z nich zestawy do siedzenia, leżenia lub spędzania czasu ze znajomymi. Co istotne w każdej chwili możemy je rozbudować lub zmienić ich układ.

I jeszcze tylko dodatki i dekoracje

Kilka dodatków potrafi odmienić cały wystrój wnętrza. Może warto więc zainspirować się tym co nas otacza. Sama ława czy też stolik jest bardzo ważnym elementem dekoracyjnym, wokół niej możemy zbudować centralne miejsce naszego relaksu. Do tego rolety, obicia puf i poduszki w ten sam wzór to bardzo dobry pomysł na wystrój każdego pomieszczenia. Warto wiedzieć, że samo pomalowanie ścian na oryginalny kolor nie wystarczy. Jeśli odpowiednio zestawimy dodatki wówczas możemy uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Za pomocą zabawnych motywów graficznych i pastelowych kolorów możemy stworzyć unikalny wystój wnętrza.

 

POWIĄZANY POST

Japandi – nowatorski styl we wnętrzach

Styl Japandi to coś więcej niż kierunek wnętrzarski, to filozofia i tryb życia, charakteryzujący się zdolnością rezygnowania z rzeczy zbytecznych.…

Ryflowane fronty w nowoczesnych wnętrzach – trendy 2023

Wśród teraźniejszych trendów uznanie zyskały już fronty na wysoki połysk, z litego drewna, przeszklenia i fronty ażurowe, dlatego przyszedł czas…

Granatowy fotel w salonie – do jakich mebli pasuje

Granatowe meble to coraz bardziej popularne elementy wyposażenia wnętrz. Wśród najbardziej rozchwytywanych mebli jest z pewnością granatowy fotel w salonie,…

Jakie wady i zalety mają łóżka piętrowe?

Piętrowe łóżko to upragnione miejsce do spania, będące marzeniem każdego dorastającego dziecka. Ewidentnie ze względu na swoją budowę i możliwości…