Poznaj wszelkie typy stelaży pod materac

Spanie jest ogromnie ważną częścią naszego życia. Warto jednak dbać o to, by był to zdrowy oraz wygodny sen. Dlatego też urządzając sypialnie zwracamy bardzo znaczącą uwagę na opcje odpowiedniego łóżka. Bardzo duży wybór rozmaitych modeli oraz okazałości łóżek sypialnianych może sprawić, że w pewnym momencie podjęcie decyzji staje się dość kłopotliwe. Czasami zdarza się też tak, że szukając doskonałego łóżka, zapominamy o pewnych istotnych ideach, które nie są wyraziste na pierwszy rzut oka.  W artykule wydobędziesz zestawienie rodzajów stelaży pod materac. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Nieskomplikowany stelaż rolowany pod materac

Jednym z najpopularniejszych stelaży do łóżka są modele rolowane skonstruowane z drewnianych listewek. Tego typu klasyczny rolowany stelaż pod materac wykonany jest z drewnianych listewek co zapewnia adekwatne wsparcie do materaca. Do produkcji w większości wypadków używane jest drewno sosnowe, świerkowe lub bukowe, które cechują się najlepszą odpornością oraz odpowiednią elastycznością. Łączenia między drewnianymi listwami rolowanego stelaża pod materac wykonane są z trwałej taśmy umożliwiającej łatwe rozłożenie i złożenie stelaża. Warto podkreślić, że dobry stelaż do łóżka przyczynia się również do dbałości o materac. Dzięki odstępom pomiędzy listewkami następuje rotacja powietrza, która oddziałuje na higienę każdego materaca.

Stelaż elastyczno – listewkowy

Szukając wytrzymałego oraz uniwersalnego stelaża pod materac warto wziąć pod uwagę sprężysty stelaż listewkowy. Wykorzystane do produkcji drewno bardzo dobrze sprawdza się jako wsparcie dla materaca do spania. Dużą zaletą giętkich listewek jest wytrzymałość oraz adekwatna amortyzacja nacisku. Dzięki czemu stelaż może nie tylko służyć przez bardzo długi czas, lecz szczególnie znacząco poprawia komfort naszego snu. Na elastyczność tego rodzaju stelaża do łóżka znaczący wpływ ma również strategia montażu. Uchwyty na listewki, które pozostały wykonane z elastycznego materiału, najczęściej gumy kauczukowej. Warto zaznaczyć, że elastyczne stelaże listewkowe cieszą się dużą renomą ponieważ są dedykowane do każdego rodzaju materacy, co powoduje, że są bardzo uniwersalne i łatwe w dopasowaniu do naszych potrzeb.

Stelaż regulowany: ręcznie i elektrycznie

Stelaże regulowane zyskują coraz większe uznanie. Sposobność regulacji ręcznej bądź elektrycznej pozwala na zmianę ustawienia części podnóżka oraz zagłówka. Nowoczesne modele sterowane są automatycznie. Oznacza to zmianę ustawienia stelaża za pomocą pilota, lecz w tej chwili możesz to wykonać używając ze swojego smartfona. Dzięki indywidualnemu ustawieniu materaca i dostosowaniu go do naszych osobistych potrzeb wymownie poprawiamy wygodę snu. Takie regulowane materace są też polecane osobom starszym i z kłopotami zdrowotnymi, które spędzają w łóżku znacznie więcej czasu.

Przeglądając oferty stelaży z regulacją można też spotkać się również z modelami, które gwarantują również wybór zmiany twardości w obrębie barków i bioder. Takie stelaże wynajdziesz również pod nazwą stelaży strefowych. Wybierając stelaż regulowany ręcznie lub automatycznie warto pamiętać, że dobór materaca powinien być znacznie bardziej umyślny niż w przypadku klasycznych modeli.

Stelaż pod materac podnoszony z pojemnikiem

Stelaż pod materac z możliwością podniesienia umożliwiającego dostęp do pojemnika na pościel to rozwiązanie, które zupełnie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, gdy zależy Ci na dodatkowym miejscu do składowania. Tego rodzaju stelaż wykonany jest zazwyczaj na stalowej lub drewnianej ramie, która zapewnia jakość oraz trwałość konstrukcji. Drewniane listewki, podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów stelaży do łóżka do sypialni, gwarantują odpowiednią elastyczność powierzchni pod materacem. Warto zaznaczyć, że dobrej jakości stelaż podnoszony powinien być dzielony na dwie części przy spożytkowaniu środkowej listwy wzdłużnej. Pojemnik pod stelażem wykonany jest z płyt, a w większości przypadków możesz samodzielnie zdecydować jaka głębokość będzie najoptymalniejsza. Dużą zaletą stelaży pod materac z pojemnikiem jest również fakt, że występują również jako modele z regulacją twardości. To połączenie praktyczności z komfortem sprawia, że jest to wariant, który serdecznie polecamy.

POWIĄZANY POST

Gotowe zestawy mebli kuchennych w kontekście małych przestrzeni

W dzisiejszym szybkim tempie życia, pragnienie stworzenia kuchni, która nie tylko wizualnie urzeka, ale również doskonale wykorzystuje ograniczoną przestrzeń, staje…

Kompletny przewodnik po wyborze doskonałych krzeseł konferencyjnych

 Kluczowym elementem spotkań i wszelakich konferencji jest odpowiednio przygotowane miejsce. Ogromną uwagę należy zwrócić na wybór idealnych krzeseł konferencyjnych. Czy…

Do jakich wnętrz pasuje stół z ceramicznym blatem?

Stół z ceramicznym blatem to nadzwyczaj designerski model stołu, zaplanowany z reguły do współczesnych i nadzwyczajnych wnętrz. Blat wykonany z…

Jaka szafa do małego pokoju to najlepsze rozwiązanie?

Aranżujesz mieszkanie, ale blokuje cię przestrzeń, dlatego każdy mebel musi być wybierany z uwagą i po dokładnej analizie jego wymiarów.…