Urządzamy kolorowy pokój dziecka

Pokój, w którym mieszka najmłodszy członek rodziny powinien być dostosowany zarówno do jego potrzeb jak i do wieku dziecka. W zależności od jego zainteresowań i oczekiwań, konieczne jest wyposażenie jego w rozmaite akcesoria i sprzęty. Jakie więc umeblowanie i dodatki wybrać, aby stworzyć piękne a jednocześnie przyjazne smykowi pomieszczenie? O ile nastolatek potrafi samodzielnie podjąć decyzję na temat tego, co ma znaleźć się w jego pokoju, o tyle w przypadku dziecka w wieku przedszkolnym, niezbędna jest obecność i wsparcie rodziców. Obecni producenci dbając o swoich najmłodszych klientów, stwarzają coraz więcej możliwości w urządzaniu dziecięcego pokoju. Tworzą rzeczy nietuzinkowe i praktyczne a przy tym bardzo dekoracyjne. Oryginalne stoliki, wyszukane krzesła, dobrane do potrzeb dziecka biurka, fotele obrotowe czy łóżka piętrowe wyposażone w ponadplanowe akcesoria – wybór różnorodnych mebli i dodatków nie ma końca. Aby wobec tego przestrzeń aranżowana z myślą o najmłodszym członku rodziny faktycznie była funkcjonalna, warto podejść do sprawy kompleksowo i rzetelnie. Poniżej opisujemy rzeczowe, wypróbowane i zarazem bardzo modne rozwiązania.

Uporządkować skarby

Regał CabotoAby nauczyć nasze pociechy utrzymywania porządku musimy zachęcać ich do sprzątania swoich zabawek. W związku z tym, że dzieci szybko się uczą i chętnie robią coś ze swoimi rodzicami, możemy dać im przykład jak w łatwy i w szybki sposób porządkować pokój. Ponieważ dzieci mogą posiadać ogromny problem z układaniem swoich zabawek na półki, powinno się zainwestować w specjalne pojemniki lub kontenerki z szufladami. Te drugie są przeważnie wyposażone w kółeczka, wskutek czego nie ma większych kłopotów z ich przemieszczaniem po pokoju. Równie odpowiednim rozwiązaniem jest zakup pojemnej skrzyni na zabawki. Wówczas dziecko po skończonej zabawie może szybko i sprawnie powrzucać wszystkie zabawki do specjalnego pudła. Producenci zadbali także o to, aby takie meble były w pełni bezpieczne i praktyczne. Najczęściej są one odpowiednio ciężkie, z powodu czego dziecko nie ma możliwości ich wywrócenia.

Niezwykłe łóżko

Wielu rodziców nie ma pomysłu jak nauczyć dziecko samodzielnego spania w swoim pokoju. Wówczas na pomoc przychodzą producenci nowoczesnych mebli dziecięcych, umożliwiając wybór naprawdę interesujących łóżek dla dzieci. niesamowite-lozkoMożna pokusić się o zakup łóżka w kształcie samochodu, które z całą pewnością oczaruje fana motoryzacji lub łóżko wizerunkiem przypominające… prawdziwy statek piratów! Wybierając jedną z takich propozycji można być pewnym, że maluch będzie entuzjastycznie kładł się do swojego łóżka i zapomni o sypialni rodziców. Dla szczególnie żywych dzieciaczków proponujemy np. łóżko ze zjeżdżalnią lub ścianką wspinaczkową. Umożliwiamy w ten sposób niezłą zabawę i rozwój zamiłowań dziecka, ale również oszczędzamy miejsce w pokoju. Ten fakt naturalnie rozumieją rodzice, którzy urządzając pokój swojej pociechy mają do dyspozycji niewielką przestrzeń.

Łóżko Nemo 12

 

Pierwszy dzwonek to obowiązki

W przypadku dzieci, które rozpoczęły swoją szkolną przygodę, nie możemy zapomnieć o wygodnym i funkcjonalnym biurku. Powinno być ono dostosowane do wzrostu dziecka i zaopatrzone w akcesoryjne szuflady. Jeżeli tych brak, to można zastanowić się o zakupie ponadprogramowej szafki wiszącej, która zamontowana pozostanie nad biurkiem. W ten sposób uczniak będzie mógł gromadzić wszystkie niezbędne książki i pomoce naukowe w jednym miejscu.

Fotel DenverKorzystanie z biurka to również konieczność zakupu krzesła obrotowego. Najlepszym rozwiązaniem jest fotel obrotowy z podstawowym mechanizmem obrotowym, którego wysokość można samodzielnie regulować. Dla młodszych dzieci warto rozważyć nabycie takiego fotela obrotowego, które będzie inspirowało go do rzetelnego odrabiania lekcji. Producenci oferują m.in. fotele z motywami z ulubionych kreskówek dla najmłodszych.

 Biurko RebelleBiurko Biotiful

Oświetlenie w pokoju dziecka

Oświetlenie jest równie ważne o czym zapinają często rodzice, skupiając się na doborze mebli. Aby pokój był odpowiednio oświetlony musi posiadać kilka źródeł światła. Dlaczego? Bo światło nie tylko rozprasza mrok, ale również oddziałuje na nasze samopoczucie. Fachowcy, rozróżniają trzy rodzaje oświetlenia: ogólne, miejscowe i dekoracyjne. Pokój dziecka nie tylko należy wyposażyć w lampkę biurkową (przyda się w trakcie nauki), ale również w lampkę nocną (która stanie na szafce nocnej). Ponadto, rodzice powinni pamiętać o nabyciu odpowiedniego żyrandola – będzie to źródło światła ogólnego. Producenci oferują przy tym tak zróżnicowany asortyment, że rodzice nie powinni mieć większego problemu, aby dopasować lampy do ogólnego wystroju.

 

POWIĄZANY POST

Wolnostojące szafy przesuwne – szybki i oszczędny sposób na zorganizowanie miejsca do przechowywania

W dzisiejszych czasach coraz częściej poszukujemy efektywnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w naszych domach lub biurach. Przechowywanie ubrań, akcesoriów…

Ażurowe fronty meblowe, czyli najnowszy trend w meblarstwie

Współcześnie, projektowanie wnętrz staje się coraz bardziej twórcze i innowacyjne. Jednym z najnowszych trendów w tej dziedzinie są delikatne i…

Do jakich wnętrz pasuje stół z ceramicznym blatem?

Stół z ceramicznym blatem to nadzwyczaj designerski model stołu, zaplanowany z reguły do współczesnych i nadzwyczajnych wnętrz. Blat wykonany z…

Jak odmienić wnętrze za pomocą dekoracji z rattanu

Drobne dekoracje z rattanu to piękny sposób na wprowadzenie do wnętrza ciepłego klimatu. Kosze na owoce, doniczki na rośliny, lampy…