Nowoczesne witryny szklane w salonie

Co takiego mają w sobie szklane witryny, które z zapałem stosujemy jako meble do naszych salonów, ale także innych pomieszczeń? Jeszcze kilkanaście lat temu stanowiły kardynalny element wyposażenia naszych wnętrz, zarówno dekoracyjny jak i przeznaczony do przechowywania najdroższej zastawy, zestawu kieliszków oraz innych akcesoriów. Dziś decydujemy się na nie głównie ze względu na ich dekoracyjne zalety. Szklane fronty domowych witryn świetnie eksponują każdą zawartość, jaka się znajdzie w ich wnętrzu. Jednym słowem, witryny szklane w salonie to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe miejsce do przechowywania i równocześnie wprowadzić do pomieszczenia dekoracyjny mebel.

Ponowne pojawienie się szklanych witryn w salonie

Minimalistyczny wystrój, proste meble, kilka oryginalnych dodatków – tak właśnie wygląda nowoczesna aranżacja pokoju dziennego. Jak więc wcielić do jej wnętrza witryny? Szklane witryny w salonie były kiedyś chlubą i dumą każdej Pani domu, później odeszły w zapomnienie. Jednak po latach nieobecności wróciły do łask, głównie dzięki sieci sklepów IKEA. To ten skandynawski sklep przywrócił im minioną sławę i przedstawił światu w nowoczesnej wersji, pasującej do każdego pomieszczenia. Komody i witryny do salonu służyły kiedyś do przechowywania, mimo to zawsze wprowadzały do pomieszczenia wiele elegancji. Na ogół wykonane były z bogato zdobionego drewna i wykonywały rolę głównego umeblowania w salonie, jadalni, a także kuchni. Obecne modele opierają się przede wszystkim na delikatnych korpusach wyposażonych w przeszklone fronty. Wykonanie wewnętrznych półek jest różnorodne. Po pierwsze mogą to być półki wykonane z materiału identycznego co korpusy, albo całkowicie szklane, dodające całej formie, delikatności.

Przeszklona witryna do nowoczesnego salonu

W jakim salonie najlepiej sprawdzą się szklane witryny? Odpowiedź jest tylko jedna — w każdym. Ten wszechstronny mebel znakomicie wkomponuje się w aranżacje i estetykę każdego nowoczesnego wnętrza. Dobór materiałów, z jakich została wykonana witryna, pozwoli na dostrojenie jego wizerunku do stylu, jaki dominuje w pomieszczeniu. Śniade kolory frontów, metalowe akcesoria sprawią, że witryna przystosuje się do mebli loftowych użytych w salonie.

Z drugiej strony jeśli wybierzemy witrynę z przeszkleniem o delikatnych krawędziach i złotych akcentach, możemy wykreować salon glamour. Do nowoczesnego salonu w stylu modern, powinniśmy pomyśleć o czymś więcej, a mianowicie o oświetleniu. Przeszklone fronty witryny z oświetleniem wyglądają wręcz nadzwyczajnie. Stają się dodatkowym źródłem światła w salonie, które w dodatku pięknie eksponują jej zawartość.

Co umieścić we wnętrzu szklanej witryny?

Solidna prezentacja witryny zależy głównie od tego, co będziemy w niej magazynować. To, co znajduje się na ich półkach, zależy niewątpliwie od ich przeznaczenia oraz rodzaju pomieszczenia, w jakim się znajdują. Na przykład co innego będziemy trzymać w szklanej witrynie stojącej w eleganckim salonie, a co innego w aneksie kuchennym, czy też w jadalni. Tutaj w pierwszej kolejności będziemy przechowywać kolekcje kieliszków, serwisów do kawy, lub zastawy obiadowej.

Pamiętaj jednak, aby wszystkie przedmioty w jej wnętrzu były uważnie poukładane. Jest to bardzo znaczące, ponieważ nieporządek we wnętrzu może wyglądać nieestetycznie. Witryna szklana w salonie może wypełniać funkcje biblioteczki obłożonej książkami oraz rewelacyjnie eksponować dekoracje do domu. W bardziej uszlachetnionym salonie wyszukamy tam również kolekcję trunków wraz z ładnymi kieliszkami i literatkami. Wnętrze witryny powie nam wiele o jej właścicielu.

Najpopularniejsze style witryn

Wszystkie witryny do salonu wydają się nam na pierwszy rzut oka, podobne do siebie. Mimo naszych odczuć warto dojrzeć, że każdy z modeli różni się od siebie i posiada wyjątkowe, osobliwe szczegóły, definiujące konkretną witrynę do stylu wnętrzarskiego. I tak na przykład najpopularniejsze witryny ostatnich sezonów, z drewna lub materiałów je przypominających, z czarnymi elementami. Może to być element korpusu wykonany w innym kolorze lub szkielet przeszklenia.

Bardzo ważny jest także rodzaj uchwytów, który podkreśla profil witryny we wnętrzach. Taki rodzaj wykończenia definiuje również, w jakim stylu odnajdzie się witryna, najczęściej jest to aranżacja loftowa lub vintage. Chcąc urządzić salon w stylu skandynawskim stylu, wybierz witrynę inspirowaną minimalistycznym designem, w jasnej kolorystyce. Proste kontury korpusu, funkcjonalne wnętrze i naturalne materiały – to najbardziej pożądane cechy witryny skandynawskiej.

Współczesne witryny do salonu modern to z kolei piękne witryny białe zrealizowane w wysokim połysku lub w macie. Bardzo przydatnym wyposażeniem jest także wspomagające oświetlenie w przeszklonych półkach, będące nie tylko wieczorną dekoracją, ale także pełniące konkretną funkcję. Szczególnie wieczorem lub w nocy kiedy chcemy coś z niej wydobyć, a uważamy, aby nie obudzić połowy współlokatorów. W zależności od i efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz wybrać diody LED o różnym zabarwieniu – białym lub kolorowym.

Witryna w zestawie mebli, czy jako pojedynczy mebel

Kupując witrynę do salonu, mamy możliwość aranżacji wnętrza za pomocą gotowych zestawów mebli do salonu, lub jako dodatek do meblościanki czy pojedynczych elementów wyposażenia. Kupując pojedyncze meble jako gotowy zestaw, mamy ułatwioną sytuację i bez problemu dopasowujemy wizerunek witryny do reszty mebli. Najważniejsze są dla nas ich wymiary i odpowiednie uporządkowanie ich w pomieszczeniu.

W wypadku pojedynczych mebli spróbuj zrobić tak, aby witryna była wyróżniającym się elementem umeblowania salonu. Liczy się skonfigurowanie indywidualnych elementów, cały układ kolorystyczny i dobre rozplanowanie wszystkich elementów. Pamiętaj, że witryny szklane mają zdobić wnętrze, więc staraj się nie aranżować w nich składziku na niepotrzebne i okazjonalnie użytkowane drobiazgi.

POWIĄZANY POST

Szukamy stołu rozkładanego do małego salonu z aneksem kuchennym

W pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, takich jak małe salony z aneksem kuchennym, każdy detal meblowy ma kluczowe znaczenie. Wybór odpowiedniego…

Ryflowane fronty jako rewolucja w świecie meblościanek

W dzisiejszym blogowym wpisie pragniemy zagłębić się w fascynujący świat nowoczesnych meblościanek, gdzie ryflowane fronty stanowią nie tylko praktyczne rozwiązanie,…

Aranżujemy romantyczne mieszkanie

Marzycie o tym, aby Wasze mieszkanie zamieniło się w oazę romantyzmu? Jeśli tak, to jesteście we właściwym miejscu. Dziś odkryjemy…

Złote dodatki do domu – meble i dekoracje glamour

Styl glamour, w pełni oddający luksus, elegancję i wyrafinowany smak, stał się nieodłączną częścią wielu nowoczesnych projektów wnętrz. Jego wyjątkowość…