Jak umeblować przedpokój przy użyciu kompaktowych szaf obrotowych

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w każdym mieszkaniu – jest najczęściej nieduży, ciasny, bez naturalnego źródła światła. Ponadto, masa osób nie przykłada się do organizowania aranżacji przedpokoju. Jako najważniejszy cel w trakcie urządzania tego pomieszczenia stawiana jest przede wszystkim funkcjonalność. Niestety, niejednokrotnie zaniedbuje się fakt, że przedpokój to przecież pomieszczenie do którego wstępujemy w pierwszej kolejności po powrocie do domu oraz do którego trafiają nasi goście. Interesującym projektem, który może doskonale rozwikłać obie te kwestie są kompaktowe szafy obrotowe do przedpokoju. Ich niezwykły image, daje szanse wyboru wśród kilku różnych wariantów, wzorów i kolorów, dzięki czemu bardzo łatwo ożywisz nawet najciemniejszy przedpokój.

Kompaktowe szafy obrotowe do małego przedpokoju

Jeżeli zastanawiasz się jak zorganizować przedpokój o niedużym metrażu, to na ogół uważasz o idealnym wieszaku na ubrania oraz prostej, małej szafce na buty. Taki sposób dobrze sprawdza się w klasycznie wyposażonych wnętrzach i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Osobom, które poszukują jednak czegoś z designerskim akcentem polecamy kompaktowe szafy obrotowe. Przede wszystkim zaletą tych szaf jest ich wielkość, ponieważ różnią się od dużych i potężnych szaf na ubrania, w których magazynujemy kurtki, a nawet wiele pudełek z butami. Cała konstrukcja jest wąska i wysoka. Zachowana jest odpowiednia przestrzeń do przechowywania umożliwiająca Ci zatrzymanie porządku i poczucia przestronności, nawet w ciasnym przedpokoju.

W ofercie osiągalne są cztery kolory korpusu:

  • biały mat,
  • czarny mat,
  • dąb sonoma
  • oraz orzech.

Do małego przedpokoju radzimy wybór jaśniejszych barw, które pomagają optycznie powiększyć wnętrze. Jeżeli chcesz urządzić przedpokój w stylu współczesnym, to znakomitym wyborem będzie biały, matowy korpus szafy, który idealnie wpisze się w wybraną stylistykę. Do bardziej klasycznych lub rustykalnych, czy skandynawskich aranżacji wyraźnie polecamy wybór korpusu, który do złudzenia przypomina zwykłe wybarwienie drewna. Gdy podejmiesz decyzję jaka kolorystyka korpusu szafy obrotowej będzie najbardziej pasować do zaplanowanej aranżacji, nadszedł moment wyboru odpowiedniego frontu. Dzięki przeróżnym alternatywom możesz wykonać znakomitą szafę kompaktową, która świetnie sprawdzi się w małym przedpokoju i będzie gruntownie odzwierciedlać Twój gust.

Szafy z grafiką na froncie

Rozmaite grafiki oraz kolorystyka frontów pozwala na stworzenie spersonalizowanej szafy obrotowej – to designerski akcent, który świetnie uzupełni wnętrze. Dodatkową zaletą kompaktowych szaf obrotowych jest dodatkowo smukła nóżka skonstruowana ze stali nierdzewnej na której wspiera się cała konstrukcja. Taki model szafy do przedpokoju również optycznie zwiększa wnętrze i nadaje bryle mebla lekkości, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w aranżację przedpokoju o małym metrażu. Jeżeli wnętrze jest wąskie, ciekawą opcją może być zestawienie dwóch takich samych szaf. Da nam to niezwykły rezultat, a możliwość wyboru dwóch różnych opcji wykorzystania wnętrza zwiększy miejsce do przechowywania i organizacji rzeczy bez znacznego zmniejszenia powierzchni przedpokoju.

Szafy obrotowe – jak działają i dlaczego absorbują tak mało miejsca

Kompaktowe szafy obrotowe to atrakcyjne i nowoczesne rozwiązanie doskonałe jako alternatywna mebli do przedpokoju. Klasyczna szafa zbudowana jest z bryły, której przestrzeń do gromadzenia zatuszowana jest za otwieranymi lub przesuwanymi drzwiczkami. W tym przypadku całość otwierana jest niczym drzwi. Niezauważalny montaż korpusu szafy do ściany oparty na zawiasach zrealizowanych ze stali nierdzewnej. Jest nie tylko szybki i łatwy, lecz pozwala na bezproblemowy dostęp do Twoich okryć wierzchnich, akcesoriów i butów.

Korpus wykonany jest z płyty meblowej o szerokości 18 milimetrów. Dzięki temu masz pełne przekonanie, że szafa jest solidna i trwała oraz umożliwia idealne miejsce wewnątrz do zawieszenia przydatnych kurtek lub płaszczy. Dla wsparcia całej konstrukcji wykorzystano stalową nóżkę, która nadaje całości lekkości, a równocześnie dodatkowo wspiera szafę gwarantując bezpieczeństwo. Dużą zaletą obrotowych szaf jest dowolność montażu – szafa może otwierać się na prawo lub na lewo, dzięki czemu idealnie dostroisz ją do osobistych potrzeb i aranżacji przedpokoju.

Dwie szafy obrotowe zamiast jednej

W przypadku, gdy zechcesz zestawić dwie kompaktowe szafy obrotowe możesz wybrać z jednej strony prawy montaż, natomiast z drugiej strony lewy montaż zawiasów. Zyskując w ten sposób zestaw przypominający klasyczną szafę do przedpokoju w znacznie bardziej nowoczesnej odsłonie. Dodatkowo, chociaż personalizacji szafy kompaktowej możesz dokonać zarówno w kwestii jej wyglądu, jak również sposobu otwierania, to masz do wyboru dwie opcje wyposażenia wnętrza. Szafa obrotowa kompaktowa może bez problemu podmienić zwyczajną szafkę na buty. Jedna z opcji zapewnia w jej wnętrzu aż sześć poziomych półek, które idealnie sprawdzą się do przechowywania obuwia.

Drugą opcją są standardowe wieszaki na okrycia wierzchnie oraz dwie dolne półki na buty lub akcesoria. Nie mamy wątpliwości, że urządzając przedpokój coraz częściej będziemy natrafiać projekty z wykorzystaniem kompaktowych szaf obrotowych. To nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym przedpokoju, bez względu na styl oraz dający się wykorzystać metraż. Alternatywa personalizacji wyglądu takiej szafy jest pójściem o krok dalej niż po prostu szeroka gama kolorystyczna dostępnych mebli. Przeglądając pojawiające się nowe trendy wnętrzarskie szafy obrotowe zyskają w nich bardzo ważne miejsce i zyskają coraz większą popularność.

POWIĄZANY POST

Piękny, przytulny i wygodny pokój dla dziewczynki z białymi meblami

Umeblowanie pokoju dla dziewczynki z białymi meblami to dla rodziców niekiedy prawdziwe wyzwanie spędzające sen z powiek. Jakie umeblowanie wybrać…

Podpowiadamy jak wybrać lustro do łazienki

Tworzysz wnętrze łazienki, więc zastanawiasz się zapewne jakie lustro łazienkowe wybrać oraz jak je dostroić do istniejącej aranżacji. Zdajemy sobie…

Jak zaaranżować wnętrze biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Urządzenie biura to przedsięwzięcie, które składa się z wielu etapów wzajemnie na siebie oddziałujących oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które…

Jak zorganizować pokój dla pierwszoklasisty

Twój potomek od września stanie się pierwszoklasistą? Zmiana przedszkola na szkołę podstawową to istotny moment w życiu każdego dziecka. Rozpoczyna…