Jak zaaranżować wnętrze biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Urządzenie biura to przedsięwzięcie, które składa się z wielu etapów wzajemnie na siebie oddziałujących oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które przebywają w danym pomieszczeniu. Coraz częściej odchodzi się od niemodnych aranżacji biura, które stają się jedynie zwykłym miejscem pracy pozbawionym jakichkolwiek elementów designerskich. Obecnie przestrzeń biurowa jest uznawana za ważne miejsce w naszym życiu, wpływające na pozytywne postrzeganie danej firmy lub organizacji. Coraz częściej wykorzystuje się również ciekawe elementy dekoracyjne, które wizualnie uatrakcyjniają wygląd pomieszczenia. Panele ścienne lub listwy lamelowe to doskonały sposób na dekorację przestrzeni biurowej, gdyż nadają wnętrzu nietypowego charakteru, a jednocześnie pełnią kilka praktycznych funkcji. Oto kilka podpowiedzi jak powinna wyglądać aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych.

Co to są panele lamelowe, czyli ścienne listwy dekoracyjne

Obserwując panujące trendy wnętrzarskie wykorzystywane przez architektów wnętrz można zauważyć, że współcześnie, bardzo dużą popularnością cieszą się dekoracyjne ściany. Do stworzenia  aranżacji coraz częściej stosuje się specjalne panele ścienne oraz listwy dekoracyjne. Produkt najczęściej wykonany jest z naturalnego drewna lub wytrzymałej płyty pokrytej okleiną w wybranym kolorze realistycznie odzwierciedlającym różne wybarwienia drewna. Takie ścienne listwy dekoracyjne można znaleźć w różnych rozmiarach. Różnią się od siebie długością jak i szerokością, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do wymagań biura. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór dostępnej kolorystyki, chociaż najczęściej wybierane są panele ścienne wyglądem przypominające naturalne drewno.  Dąb, buk, drewno bielone to najpopularniejsze odcienie dla sympatyków bardziej innowacyjnych i minimalistycznych wnętrz znajdzie się równie dużo propozycji.

Różnorodne odcienie szarości, bieli i czerni doskonale sprawdzą się przy aranżacji biura w stylu minimalistycznym i nowoczesnym wprowadzając do wnętrza elegancką dekorację, która podkreśli charakter zaplanowanej aranżacji. Ogromną zaletą ściennych listew dekoracyjnych jest ich szybki i bezproblemowy montaż. Jeżeli masz już opracowaną wizję aranżacji biura przy użyciu paneli ściennych, to nie potrzebujesz do ich montażu specjalnie przygotowanych konstrukcji i stelaży, co znacznie ułatwia wykonanie takiej dekoracji ściennej.

Jak zaaranżować ścienne listwy dekoracyjne

Aranżacja biura przy użyciu ściennych paneli dekoracyjnych z pewnością stanie się efektownym elementem podkreślającym wystrój wnętrza. Ich wygląd do złudzenia przypominający naturalne drewno świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku klasycznie urządzonych wnętrz, jak również w biurach zaaranżowanych w stylu modern. Wielofunkcyjne drewno oraz możliwość wyboru okleiny w różnorodnych odcieniach sprawia, że dekoracja ścienna z paneli lamelowych wpasuje się w każdą aranżację. Pionowe ułożenie ściennych listew dekoracyjnych sprawi, że wnętrze stanie się optycznie większe. Taki wertykalny układ paneli lamelowych polecamy szczególnie do biur, których układ jest raczej prostokątny i podłużny.

Analogicznie dekoracja sprawdzi się w poziomie. Tak zaaranżowana ściana stworzy wrażenie szerszego wnętrza, a tym samym większej przestrzeni. Planując aranżację biura o niedużym metrażu polecamy jednak unikanie montażu ściennych listew dekoracyjnych na powierzchni całej ściany. Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się jedynie akcent składający się z kilku paneli, który podkreśli lub wydzieli konkretną przestrzeń w pomieszczeniu.

Planując wykorzystanie w aranżacji biura ściennych listew dekoracyjnych warto również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej kolorystyki. Ciemne odcienie drewna nadadzą wnętrzu głębi, natomiast jasne wybarwienie pomoże optycznie powiększyć przestrzeń. Aby stworzyć spójny zestaw wraz z meblami do biura warto przeanalizować wystrój całej przestrzeni i znaleźć punkty wspólne, jak odcień wybarwienia drewna lub ścienne listwy dekoracyjne wykorzystane w dwóch lub trzech miejscach. Aranżacja biura będzie prezentować się elegancko i niesamowicie designersko, sprawiając, że przebywanie w nim stanie się przyjemniejsze.

Panele lamelowe nie tylko na ścianę w biurze?

Ozdobne listwy na ścianę są efektowną dekoracją wykonaną w geometrycznej formie z ciekawym efektem głębi, która bardzo często używana jest podczas projektowania przestrzeni biurowej. Jednakże coraz częściej można się spotkać z designerskim wykorzystaniem paneli lamelowych również na sufitach. Ze względu na bezproblemowy montaż oraz lekkość całej konstrukcji jest to ciekawy sposób na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W dodatku panele zamontowane na suficie nadadzą pomieszczeniu ciekawej głębi tworząc wspaniały efekt dekoracji 3D. W tym przypadku, jeżeli chcesz uniknąć wrażenia przytłoczenia polecamy wybór jasnych, a nawet białych paneli lamelowych, które będą odznaczać się na suficie tworząc designerski efekt.

Aranżacja biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych z odpowiednio dopasowanymi meblami do biura to łatwy, szybki i tani sposób na estetyczne wykończenie pomieszczenia biurowego. Dodatkowo, ze względu na bezproblemowy montaż możesz w każdej chwili podjąć decyzję o dodaniu takiej dekoracji 3D w swoim biurze bez obaw o uciążliwe i przeciągające się remonty. Warto pamiętać, że do zalet jakie mają takie dekoracje wykonane z paneli lamelowych, należy dopisać możliwość częściowego tłumienia hałasów. Oczywiście, to nie jedyny sposób wykonania estetycznej dekoracji ściany, jednakże zw względu na efektowność, koszta oraz czas, panele lamelowe cały czas stają się coraz popularniejsze.

 

POWIĄZANY POST

Piękny, przytulny i wygodny pokój dla dziewczynki z białymi meblami

Umeblowanie pokoju dla dziewczynki z białymi meblami to dla rodziców niekiedy prawdziwe wyzwanie spędzające sen z powiek. Jakie umeblowanie wybrać…

Podpowiadamy jak wybrać lustro do łazienki

Tworzysz wnętrze łazienki, więc zastanawiasz się zapewne jakie lustro łazienkowe wybrać oraz jak je dostroić do istniejącej aranżacji. Zdajemy sobie…

Jak umeblować przedpokój przy użyciu kompaktowych szaf obrotowych

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w każdym mieszkaniu – jest najczęściej nieduży, ciasny, bez naturalnego źródła światła. Ponadto,…

Jak zorganizować pokój dla pierwszoklasisty

Twój potomek od września stanie się pierwszoklasistą? Zmiana przedszkola na szkołę podstawową to istotny moment w życiu każdego dziecka. Rozpoczyna…