Fototapeta w kuchni- 5 inspiracji

Fototapeta do kuchni pomoże nam ozdobić to wyjątkowe pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu, odpoczywamy, pichcimy i spożywamy wspólne posiłki z rodziną. Aby wyposażyć ją w odpowiedni dla nas sposób i wykreować czuły, domowy klimat sprzyjający naszemu dobremu samopoczuciu, możemy użyć między innymi rozmaitych wzorów fototapet. Zapoznaj się z najistotniejszymi radami dotyczącymi zagospodarowania tego typu dekoracji ściennych w Twojej kuchni i zainspiruj się jedną z 5 proponowanych przez nas aranżacji wnętrza z zastosowaniem fototapety.

Jest parę alternatywy na użycie fototapety na ścianach w kuchni. Możemy wybierać między rozmaitymi motywami ilustrowanymi na fototapetach oraz lokalizować je w różnorodnych miejscach. Wyjątkowo dla was wybraliśmy 5 najbardziej popularnych i przeważnie używanych sposobów ich użycia.

1) Fototapeta do kuchni 3d – ładny pejzaż na Twojej kuchennej ścianie

Fototapeta do kuchni 3D wyróżnia się z pośród innych typów fototapet przede wszystkim wyjątkową i niepowtarzalną formą wydrukowanego obrazu, ale również wrażeniem głębi i przestrzeni. Rezultat ten uzyskiwany jest poprzez wykorzystanie w nich perspektywy barwnej i linearnej, przez co mamy przeczucie, że przedmioty znajdujące się na fototapecie 3D są bliżej lub dalej. Fototapety trójwymiarowe to rozwiązanie dla odważnych klientów, zdecydowanych na bezkompromisową aranżację, ponieważ ilustrują zazwyczaj wyraziste motywy z kategorii abstrakcji lub piękne krajobrazy. Kto z nas nie chciałby posiadać kuchni z widokiem na ocean?

Popularne fototapety przeistoczą z pewnością wnętrze modernistycznych wnętrz, w których przeważa prostolinijność i minimalizm. Według nas najlepszym miejscem dla fototapety 3d jest ściana będąca tłem dla stołu kuchennego z krzesłami lub opustoszała ściana przy lodówce. Te miejsca przyciągają atencję i zawsze wyznaczają jeden z najważniejszych punktów w kuchni. Taką dekorację ścienną bez wątpienia docenią wszyscy Twoi goście.

2) Tapeta między szafkami, czyli fototapety do kuchni zmywalne

Znanym w ostatnim czasie sposobem na spożytkowanie ścian między szafkami kuchennymi jest właśnie wykorzystanie fototapety do kuchni zmywalnej. Niewątpliwie ten sposób wymaga użycia osobliwej fototapety zmywalnej, gdyż ściana nad blatem kuchennym należy do powierzchni łatwo brudzących się i narażonych na zachlapania. Względy wizualne powinny oczywiście iść w parze z ergonomią ale nie mamy się o co martwić, gdyż na rynku jest bardzo wiele niezwykle atrakcyjnych wzorów fototapet nadających się do kuchni. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szybki sposób montażu tapety na ścianie i w porównaniu z montażem płytek bardzo łatwy do wykonania dla każdego. Nie potrzebujemy już fachowca ale możemy osobiście przykleić tapetę na ścianę i bez problemu również ją odkleić. Co się z tym zrzesza, możemy przekształcać aranżację naszych mebli kuchennych kiedy tylko zechcemy. Najpiękniej przedstawiają się motywy z soczystymi owocami, rozsypaną kawą lub z motywami kuchennymi.

3)Fototapeta do kuchni z napisami

Ściany kuchenne to idealne pozycja na umieszczenie różnego rodzaju sentencji i napisów. Fototapeta do kuchni z napisami dostraja się do każdego wnętrza za pomocą trafniej kolorystyki, czy czcionki. Może mieć również luźniejszą formę w postaci śmiesznych anegdot lub form. Napisy przytaczają na myśl także wnętrza restauracji, czy cafe barów, których wnętrza kojarzą się nam z przyjemną chwilą relaksu.

4)Kuchnia w stylu loft i imitacja cegły

Wymieniając najpopularniejsze motywy fototapety do kuchni nie możemy zapomnieć o fototapecie naśladującej surową, czerwoną cegłę lub beton. Jest to niesamowicie przydatne podejście dla osób, których przeraża wizja czyszczenia ścian do surowej cegły, co jest bardzo pracochłonne.

A po co się męczyć jak można nakleić fototapetę z motywem cegły i zdobyć taki sam efekt, przyporządkowany do wnętrza w stylu loft. Różnorodne modele kolorystyczne i rodzaje przedstawianej cegły bez problemu dostosują się do aranżacji, jaką chcemy wykreować. Nowoczesna technika druku jest tak doskonała, że czasami musimy zbliżyć się do ściany i jej dotknąć, aby przekonać się, że to nie cegła, a tapeta z jej efektem. Cegła na ścianę to propozycja, która będzie pasować zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i do biur, lokali usługowych oraz pubów.

5) Wspólna fototapeta w dwóch pomieszczeniach

W atrakcyjnych, nowoczesnych mieszkaniach, coraz częściej spotykamy się z łączeniem pomieszczeń. Najbardziej popularne jest połączenie kuchni z jadalnią i kuchni z salonem. Taka aranżacja potrzebuje w większości wypadków wspólnych elementów które zintegrują stylistycznie pomieszczenia. Idealnie nadaje się do tego właśnie fototapeta do kuchni, do jadalni lub salonu.

Delikatny akcent użyty zarówno w jednym jak i drugim wnętrzu przedstawi interesujący motyw dekoracyjny. Jeśli nie możemy wykorzystać fototapety w obu pomieszczeniach, możemy dołączyć spójne kolorystycznie lub tematycznie obrazy na ścianę, który świetnie ją zastąpi.

Wśród otwartych na rynku motywów dekoracyjnych znajdziemy różne warianty. Możemy wybierać pomiędzy atrakcyjnymi fototapetami i dekoracjami z motywem botanicznym, street art lub loftowym. Jeśli pragniemy ożywić nasze wnętrze, warto postawić na cegłę na ścianę w postaci fototapety do kuchni w kolorach tęczy. Interesującym rozwiązaniem dekoracyjnym będzie fototapeta łączona z panelami lamelowymi, umieszczanymi w jej pobliżu.

POWIĄZANY POST

Piękny, przytulny i wygodny pokój dla dziewczynki z białymi meblami

Umeblowanie pokoju dla dziewczynki z białymi meblami to dla rodziców niekiedy prawdziwe wyzwanie spędzające sen z powiek. Jakie umeblowanie wybrać…

Podpowiadamy jak wybrać lustro do łazienki

Tworzysz wnętrze łazienki, więc zastanawiasz się zapewne jakie lustro łazienkowe wybrać oraz jak je dostroić do istniejącej aranżacji. Zdajemy sobie…

Jak umeblować przedpokój przy użyciu kompaktowych szaf obrotowych

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w każdym mieszkaniu – jest najczęściej nieduży, ciasny, bez naturalnego źródła światła. Ponadto,…

Jak zaaranżować wnętrze biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Urządzenie biura to przedsięwzięcie, które składa się z wielu etapów wzajemnie na siebie oddziałujących oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które…