Jak umeblować pokój dziecięcy na poddaszu?

Mieszkania na poddaszu zyskują coraz większe grono zwolenników, przed którymi staje wyzwanie jak stosownie zaaranżować tę kłopotliwą przestrzeń. Poddasze przeważnie jest przeznaczane na pokoje sypialniane, dlatego też bardzo często pojawia się pytanie jak zaaranżować pokój dziecięcy na poddaszu. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka podpowiedzi, tricków aranżacyjnych oraz inspiracji, jak ukształtować pokój dla dziecka na poddaszu.

Mały pokój dziecięcy na poddaszu – na co zwrócić uwagę?

Planując aranżację małego pokoju dziecięcego na poddaszu największym problemem może okazać się metraż. Powierzchnia pomieszczeń na poddaszu jest też ograniczona przez skosy, które znacząco utrudniają możliwości aranżacyjne. Jeżeli jednak widzisz wiele wad i problemów, spróbuj przekształcić je w zalety i poszukaj intrygujących rozwiązań. Najważniejsza jest wysokość ścianki kolankowej – jeżeli skos nie jest zbyt niski, to zyskujesz unikalne miejsce na łóżko dziecięce.

Urządzając mały pokój dziecięcy na poddaszu zalecamy wybrać łóżko z szufladą, dzięki czemu zyskujesz kolejne miejsce do przechowywania. W przypadku, gdy w pokoju dziecięcym ścianka kolankowa jest wyższa, warto w tych miejscach postawić komody i szafki, które zwiększą przestrzeń do przechowywania ubrań czy zabawek. Ciekawym pomysłem jest również zawieszenie na niższym poziomie półek, które wyeksponują książki i zabawki, a nie zajmą tak dużo miejsca, jak klasyczny regał. Bardzo istotnym elementem wystroju pokoju każdego dziecka jest kącik do nauki. W małym pokoju dziecięcym na poddaszu wskazane jest postawić biurko dziecięce w pobliżu okna dachowego, dzięki czemu zyskasz świetne, rzeczywiste źródło światła.

Istnieje też kilka tricków, które pozwolą na optyczne podwyższenie małego pokoju dziecięcego na poddaszu. Szczególnie pamiętaj by sufit i skosy w miarę możliwości utrzymać w białej kolorystyce, dzięki temu pokój będzie wydawał się większy. Aby nadać wnętrzu głębi możesz poeksperymentować i pomalować jedną ze ścian na wyrazisty, ciemniejszy kolor. Sposobem na optyczne powiększenie małego pokoju dziecięcego, w szczególności na poddaszu, jest unikanie różnego rodzaju deseni. Postaw na minimalizm i proste formy, a pokój będzie wydawał się przestronniejszy.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego na poddaszu?

Wybierając meble do pokoju dziecięcego na poddaszu warto poszukać gotowych kompletów – dzięki temu zorganizujesz spójną aranżację. Jeżeli wolisz samodzielnie wybrać meble do pokoju dziecka, kieruj się wysokościami ścian. Przy ściankach kolankowych znakomicie sprawdzi się niska komoda, a nawet dwie, które stworzą wrażenie zabudowy. Taka aranżacja sprawi również, że zyskasz więcej przestrzeni do przechowywania, a każdy z nas wie, jak dużo zabawek czy ubrań można posiadać mając dzieci.

Urządzając pokój dziecięcy na poddaszu wybieraj meble o prostej bryle, by wnętrze nie wydawało się zagracone. By ożywić pokój nadzwyczajnie sprawdzą się meble dziecięce o rozmaitej kolorystyce lub wyposażone w dekoracyjne uchwyty, które podkreślą charakter pomieszczenia.

Pomysły na aranżacje pokoju dziecięcego na poddaszu

Zorganizowanie pokoju dziecięcego na poddaszu to nie lada wyzwanie – z jednej strony wnętrze powinno być przestronne i funkcjonalne, z drugiej natomiast warto pójść za radą dziecka. Fascynującym projektem może być pokój odkrywcy, Indianina, czy poszukiwacza skarbów. Wystarczy, że wybierzesz drewniane meble, ustawisz tipi i bawełniany lub lniany dywan i pokój już nabiera niesamowitego stylu. Dodatkowym atutem będą też odkryte, lecz zdatnie zabezpieczone, elementy konstrukcji dachu, czyli słupki i belki. W tym miejscu warto dodać, że drewniane belki są na tyle odporne, by zamontować na nich huśtawkę.

Taka huśtawka to świetny pomysł na aranżację pokoju dziecięcego na poddaszu, zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Przeglądając aranżacje pokoi dziecięcych na poddaszu warto szukać inspiracji, lecz przed ostateczną decyzją, polecamy przemyśleć projekt, a nawet omówić o tym z dzieckiem, przecież to ono będzie tam spędzać bardzo dużo czasu.

POWIĄZANY POST

Piękny, przytulny i wygodny pokój dla dziewczynki z białymi meblami

Umeblowanie pokoju dla dziewczynki z białymi meblami to dla rodziców niekiedy prawdziwe wyzwanie spędzające sen z powiek. Jakie umeblowanie wybrać…

Podpowiadamy jak wybrać lustro do łazienki

Tworzysz wnętrze łazienki, więc zastanawiasz się zapewne jakie lustro łazienkowe wybrać oraz jak je dostroić do istniejącej aranżacji. Zdajemy sobie…

Jak umeblować przedpokój przy użyciu kompaktowych szaf obrotowych

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w każdym mieszkaniu – jest najczęściej nieduży, ciasny, bez naturalnego źródła światła. Ponadto,…

Jak zaaranżować wnętrze biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Urządzenie biura to przedsięwzięcie, które składa się z wielu etapów wzajemnie na siebie oddziałujących oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które…