Loftowy styl w dzisiejszym salonie – aranżacje 2021r.

Loftowy styl nieustępliwie bryluje we wnętrzach naszych mieszkań, wyjątkowo atrakcyjny jest salon w stylu industrialnym. Oczekujemy również, że w rozpoczynającym się sezonie na znane wnętrza 2021r. odegra istotną rolę w tworzeniu nowoczesnych aranżacji. W przeciągu minionych lat styl industrialny zmienił się jednak i poszedł lekko na kompromis, pozwalając na wprowadzenie do swoich wnętrz akcentów z innych stylów. Według nas wyszło mu to tylko na dobre, ponieważ nie jest już taki surowy i ekstrawagancki jak na początku, dzięki czemu jest bardziej dostępny dla klienta laika.

Industrialny salon w jaśniejszych barwach

Industrialny salon przywodzi nam nam na myśl ciemne kolory wnętrz, które przeważnie nadawały im elementy betonu i metalu, naturalna cegła oraz ciemne, skórzane meble. Obecnie aranżacje industrialne przeobraziły się pod tym względem. Wnętrza zostały rozjaśnione jaśniejszymi kolorami ścian, rzadziej wykorzystuje się cegłę na rzecz betonu i drewnianych elementów w postaci paneli lamelowych. Narożniki, sofy do salonu także prezentują się w jaśniejszych tapicerkach, co wyraźnie rozjaśnia pomieszczenia.

Jasne kolory ścian w salonie industrialnym

Salon w stylu industrialnym z dodatkami boho, scandi i glamour

Coraz częściej możemy także dostrzec dekorowanie salonu w stylu industrialnym w dodatki będące znaczącymi dodatkami dla innych stylów. Przeważnie są to poduszki dekoracyjne w stylu boho z frędzlami lub ponadprogramowy element urządzenia w postaci fotela do salonu, dekoracyjnej doniczki lub lampy stojącej.

Jadalnia w salonie w stylu skandynawskim – wspólne akcenty

Uznanie zyskał trend łączenia ze sobą pomieszczeń a w tym przypadku najbardziej znanym jest połączenie jadalni z salonem w stylu industrialnym. Te dwa przychylne sobie pomieszczenia nadzwyczajnie komponują się gdy posiadają wspólne akcenty w postaci mebli o podobnym skonstruowaniu. Tutaj tą rolę bez zarzutu spełnią stoły loftowe i podobne do nich ławy drewniane.

Meble w stylu loft lubią welwetowe tapicerki

Poprzednie lata pokazały i jednocześnie udowodniły, że meble w stylu loft kochają się z welwetowymi tapicerkami. Możemy to rozumieć na dwa sposoby. To znaczy, że zarówno loftowe meble tapicerowane rewelacyjnie wyglądają wykończone w welwetowych materiałach jak i loftowe stoły bardzo ciekawie wyglądają w otoczeniu welwetowych krzeseł. Jeśli zastanawiacie się jakie wybrać krzesła do stołu industrialnego? Zapraszamy na naszego bloga.

Typowy, surowy loft w solonie

Nie możemy oczywiście wyeliminować typowego, surowego stylu industrialnego, który nadal dysponuje nie zliczoną rzeszę fanów. Salony urządzane na wzór głębokich, ciemnych poindustrialnych pomieszczeń to wciąż top one w aranżacji wnętrz. Pomimo niewielkich udoskonaleń typowy styl industrialny wypełnia w swojej autentycznej formie pomieszczenia naszych domów.

0 0 votes
Article Rating

Recommended Articles

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x