Łóżko na antresoli dla dzieci – 5 wyjątkowych oferty

Oryginalne, wysokie łóżko na antresoli to marzenie każdego dorastającego dziecka. Kto z nas w czasach dzieciństwa nie marzył o takim właśnie miejscu do spania? Mało tego, łóżko z antresolą to także świetne miejsce do zabawy, ponieważ pod stelażem do spania znajduje się wolna przestrzeń, gotowa do zaaranżowania wielu dziecinnych zabaw. Prezentujemy Wam 5 wyjątkowych propozycji łóżka na antresoli, które skradły serca naszych klientów oraz nasze. Przekonajcie się sami jakie uczucia wywołują na Was te niecodzienne modele łóżek dla dzieci.

Czy łóżko na antresoli to odpowiednia alternatywa łóżka dla dzieci?

Pewnie wielu z was zastanawia się, czy łóżko z antresolą to dobre rozwiązanie w roli łóżka dla dzieci. Zrozumiale są pewne zasady i normy uznane przez producentów oraz klientów, których wypada przestrzegać. Generalnie producenci polecają stosowanie tego typu łóżek dziecięcych dla dzieci od około 5-6 roku życia. Młodsze dziecko może nie poradzić sobie ze wspinaczką po drabince oraz jest to dość niebezpieczne, gdy w nocy zechce samodzielnie z niego zejść. Dlatego bezpieczną granicą wiekową będzie właśnie okres późno przedszkolny. Poza przeszkodą wiekową zostaje jeszcze zagadnienie metrażu pokoju dziecięcego oraz jego wysokości. To jak wysoko mamy w domu sufity może nas nieco ograniczyć. Musimy pamiętać, że aby dziecko bez skrępowania mogło korzystać z łóżka na antresoli, to potrzebuje 40 cm lub więcej wzwyż, od ramy łóżka. W przypadku łóżek domków sprawa jest prostsza, ponieważ rama łóżka tworzy wysoką przestrzeń dla siedzącego w nim dziecka. Ale pamiętajcie, aby przed zakupem uważnie sprawdzić wysokość najbardziej wysuniętego do góry elementu. Jeśli już wiecie, że łóżko na antresoli bezproblemowo zagości w pokoju waszego dziecka, czas wyselekcjonować te wyjątkowe. Na naszej liście top 5 znajdują się analogiczne do siebie modele ale różniące się pewnymi szczegółami, które mogą mieć przewagę wolę kupna takiego łóżka.

Oto lista:

1. Łóżko ZIPPO BA z barierką na środku

2. Łóżko ZIPPO PA  z barierką w zanóżu

3. Łóżko MILA 2

4. Łóżko MILA DWUOSOBOWE

5. Multifunkcyjne ŁÓŻKO RESSE

Łóżka ZIPPO BA i ZIPPO PA w kształcie domku

Te dwa współczesne modele reprezentują stereotypową postać łóżka domku. Ich wykonanie, konstrukcja  oraz drewno są takie same, jedyna różnica polega na ustawianiu barierki do wchodzenia na łóżko. Niby nie jest to istotny detal a jednak dla wielu może mieć kluczowe znaczenie, ze względu na uporządkowanie pokoju lub samą funkcjonalność. Dla niektórych rodziców na pewno bezpieczniejsza wyda się alternatywa z barierką w zanóżu.

Sama struktura łóżka oraz jego poręczy przywodzą na myśl domek na drzewie co z pewnością uruchomi dziecięcą wyobraźnię i zachęci do zabawy. Dolna część łóżka również jest ogrodzona, dzięki czemu powstaje subtelny dla oka kącik do zabawy.

Łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2

Kolejna propozycja to łóżko z antresolą dla dzieci MILA 2, które dzięki swoim prostym kształtom zdobyło wielu sprzymierzeńców. Jest to wielofunkcyjna sugestia zarówno dla chłopców oraz jako łóżko dla dziewczynek. Wysoka antresola dostarcza dziecku dużo miejsca w toku zabawy na łóżku. Prosta drabinka i brak zabudowanego dołu, nie komplikuje tworzenia przestrzeni pod łóżkiem. Jednym z pomysłów może stać się zagospodarowanie miejsca na przechowywanie zabawek lub wstawienie biurka dla dzieci.

Piętrowe łóżko MILA z dwoma miejscami do spania

Przy posiadaniu dwójki dzieci, wspaniałym rozwiązaniem może stać piętrowe łóżko MILA, posiadające dwa miejsca do spania. Młodsze dziecko może sielankowo spać na niskim poziomie natomiast starsze na górze. Dla lepszej komunikacji pomiędzy łóżkami, barierka została umieszczona w bocznej części, dzięki czemu mamy ulepszony dostęp do obydwu posłań. Łóżka piętrowe zazwyczaj świetnie sprawdzają się w małych pokoikach dziecięcych, gdzie niewielka powierzchnia podłogi zmusza nas do szukania  realnych ale równocześnie miłych dla oka rozwiązań. Łóżko antresola Mila z pewnością spełnia większość rodzicielskich wymagań ale także tych dziecięcych.

Wielofunkcyjne łóżko RESSE z antresolą i schodami

Najbardziej zasobną wersją łóżka z antresolą jest wielofunkcyjne łóżko antresola ze schodami oraz drugą powierzchnią spania. Bardzo często możemy zastać także multifunkcyjne łóżko antresola z biurkiem, które bez wątpienia spotka się z zachwytem starszych dzieci w wieku młodzieżowym. Nasze dwuosobowe łóżko RESSE to bardzo intrygująca propozycja pomimo, że nie posiada w swoim zaopatrzeniu dodatkowych funkcji w postaci biurka.

Ale dwie powierzchnie spania i zakamuflowane pod schodami szuflady są całkiem funkcjonalne. Specjalnym atutem tego modelu jest pojemnik na pościel, ukryty pod materacem dolnego łóżka. Prawda, że dużo miejsca?

Łóżko z antresolą 90×200 czy 120×200

Wielokrotnie zastanawiamy się jaki rozmiar powinno mieć łóżko z antresolą 90×200, a może łóżko z antresolą 120×200 byłoby lepsze? Wybór formatu jest bardzo szeroki dlatego najlepszym wyznacznikiem przed kupnem powinien być dla nas wiek dziecka i możliwości pomieszczenia. Dla dzieci w wieku 7-8 lat promujemy maksymalnie rozmiar łóżka dziecięce 90×200. Natomiast dla starszych dzieci lub nawet dla młodzieży lepiej sprawdzą się łóżka antresola 120×200 i większe. Nie zapominajmy również, że większa powierzchnia spania oznacza więcej miejsca do zagospodarowania pod nim.

Musimy mieć więc namacalny propozycja aby tą przestrzeń wyeksploatować w sposób ergonomiczny. Jeśli więc Twoje dziecko przepada spać na wysokości, spraw mu taką oto radość i wybierz jedno z łóżek na antresoli.  Dodatkowe miejsce na zabawki lub drugie łóżko będą przepięknie prezentować się w pokoju dziecka. Dzięki naszej ofercie możesz spełnić to marzenie, a przy tym stworzyć mu praktyczne miejsce do zabawy lub nauki.  Jeśli szukasz inspiracji na pokój dla chłopca w wieku 7-10 lat, zapraszamy na naszego bloga.

POWIĄZANY POST

Piękny, przytulny i wygodny pokój dla dziewczynki z białymi meblami

Umeblowanie pokoju dla dziewczynki z białymi meblami to dla rodziców niekiedy prawdziwe wyzwanie spędzające sen z powiek. Jakie umeblowanie wybrać…

Podpowiadamy jak wybrać lustro do łazienki

Tworzysz wnętrze łazienki, więc zastanawiasz się zapewne jakie lustro łazienkowe wybrać oraz jak je dostroić do istniejącej aranżacji. Zdajemy sobie…

Jak umeblować przedpokój przy użyciu kompaktowych szaf obrotowych

Przedpokój to jedno z najbardziej problematycznych pomieszczeń w każdym mieszkaniu – jest najczęściej nieduży, ciasny, bez naturalnego źródła światła. Ponadto,…

Jak zaaranżować wnętrze biura przy użyciu ściennych listew dekoracyjnych

Urządzenie biura to przedsięwzięcie, które składa się z wielu etapów wzajemnie na siebie oddziałujących oraz wpływających bezpośrednio na osoby, które…